sobota, 8 czerwca 2019

Magda Mila - Cat


Tytuł: Cat
Seria: Dzikie noce
Autor: Magda Mila 
Wydawnictwo: Habanero
Data wydania: 29 marca 2019
Stron: 248
Natasza i Iwo.

Piękna prawniczka kontra policjant, który zamierza aresztować jej szefa.
Domina i mężczyzna, który nigdy jej nie ulegnie.
Sprzeczne cele i pragnienia. Walka i głęboko skrywane tajemnice.
Potężna namiętność bez przyszłości, która wstrząsa ich światem.
"Cat" to drugi tom pełnego emocji i erotyki cyklu "Dzikie noce". https://magdamila.pl/ksiazki/

Pierwsza część serii zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Ta mocna i szokująca powieść, długo nie dała o sobie zapomnieć, dlatego już po jej przeczytaniu, wiedziałam, że sięgnę po kontynuację. Po "Cat" spodziewałam się podobnych wrażeń, ale autorka postanowiła mnie zaskoczyć, tworząc historię która, mimo że nawiązuje swoim klimatem do "Wolf" to napisana jest w całkowicie inny sposób.


Magdalena Mila-kolekcjonerka doznań. Z dystansem do świata i siebie, zwykle poza granicami i schematami. Kiedyś pisaniem zarabiała na życie, teraz, na ostrym zawodowym zakręcie, może to robić dla przyjemności. Erotycznie i pornograficzne, bo tak lubi.

Bohaterów "Cat" poznałam wstępnie już w pierwszej części. Natasza jest przyjaciółką i wspólniczką Johnatana z zawodu wziętą prawniczką, a z zamiłowania bezwzględną dominą. Ivo natomiast jest osobą, która nigdy nie obracała się w towarzystwie i klimatach BDSM, ale z natury jest twardym i bardzo męskim osobnikiem, który nie pozwoli sobą kierować. Czy ta para ma szansę stworzyć związek? Okazuje się, że tak, ale nie będzie to droga miła i przyjemna, ponieważ wiele spraw bardzo się skomplikuje.

Natasza okazała się bardzo złożoną postacią. Zarówno po Dominie, jak i prawniczce spodziewałam się bardzo bezkompromisowego charakteru, miała być twarda, szorstka i nieczuła. Okazała się całkowicie inną osobą. Magda Mila nadała jej cechy bardzo kobiece, co początkowo bardzo mnie dziwiło, ale z czasem idealnie do niej pasowało.

Miałam wrażenie, jakby nagle wskoczył w moje życie i zaczął się w nim rozpychać, wywracając do góry nogami wszystko, co dotychczas było stabilne i przewidywalne.


"Cat" podobnie jak "Wolf" jest romansem erotycznym, ale nie jest przeładowana scenami łóżkowymi. Poza rozwijającym się związkiem bohaterów równolegle śledzimy budowę klubu z tomu pierwszego oraz uczestniczymy w oczyszczaniu Johnatana z zarzutów. Do rozpoczętych w poprzednim tomie wątków, które wciąż czekają na rozwinięcie, dochodzą kolejne, które zapewne rozwiną się w kolejnej części, ale to sprawia, że w książce wciąż coś się dzieje, więc nie ma tu mowy o nudzie.

Ta powieść jest drugą częścią serii i mam mieszanie uczucia, jeżeli chodzi o sięganie po tę część bez znajomość i pierwszej. Z jednej strony, jeżeli chodzi o relację między bohaterami, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, ponieważ nic nam nie umknie, jeżeli o nich chodzi. Z drugiej strony cała otoczka i pozostałe wątki rozpoczęte w "Wolf" są bezpośrednio kontynuowane w "Cat", a więc można się pogubić, jeżeli nie zna się tej pierwszej książki. Jako że "Wolf" bardzo mi się podobał, to jednak polecam czytanie tej serii w całości.

"Cat" jest powieścią pokazującą świat BDSM, masterów i uległych w nieco łagodniejszej i ludzkiej odsłonie. Akcja toczy się dość szybko, ale fabuła nie jest przeładowana seksem, co okazało się całkiem przyjemne w odbiorze. Nieco zawiódł mnie fakt, że nie na wszystkie swoje pytania otrzymałam odpowiedź, ale zmusza mnie to do sięgnięcia po kontynuację, co jest niezłym posunięciem marketingowym.

★★★★★★✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena