niedziela, 19 maja 2019

Linda Kage- Cena pocałunku


Tytuł: Cena pocałunku
Seria: Forbidden Men (tom 1)
Tytuł oryginału: Price of a Kiss
Autor: Linda Kage
Tłumaczenie: Iga Wiśniewska 
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 13 marca 2019
Stron: 332 

Nie obchodzi mnie, co mówi moja kuzynka; nie jestem królową niemożliwych związków. To, że mój ostatni chłopak próbował mnie zabić i zostawił mi bliznę na szyi, a potem zmusił do przeprowadzki na drugi koniec kraju i legalnej zmiany nazwiska na Reese Randall, nie znaczy wcale… Okej, kogo ja próbuję oszukać? Jak na świeżo upieczoną studentkę college’u, mam okropne doświadczenia z facetami.

Nic dziwnego, że miłość to ostatnia rzecz, o jakiej myślę, gdy w moim życiu pojawia się Mason Lowe. Ale trudno zignorować chemię między nami. Nasza więź przeczy logice. A on jest po prostu diabelsko przystojny. W jego towarzystwie bardziej niż kiedykolwiek czuję, że żyję. Lubię się nawet z nim sprzeczać. Mógłby być moją bratnią duszą… gdyby nie jeden mały problem. Jest żigolakiem. Ja to mam szczęście do chłopaków.
źródło opisu: Niezwykłe

Linda Kage tworzy romantyczne historie zarówno dla młodzieży, jak i dorosłych – od obyczajowych po fantastyczne. Pisze lekkim piórem, zależy jej przede wszystkim na tym, aby dostarczyć czytelnikom rozrywki i niezapomnianych emocji.

Ta książka wpadła w moje ręce zupełnie przypadkiem. Nie miałam jej na swojej wciąż wydłużającej się liście książek do przeczytania, ale swoim tytułem idealnie pasowała do podjętego przeze mnie w ostatnim czasie wyzwania czytelniczego. Tak więc nie czytając nawet opisu, zabrałam się za jej lekturę. Opis nadrobiłam już po skończonej książce i muszę stwierdzić, że dobrze się złożyło, że nie zapoznałam się z nim wcześniej, bo najpewniej nigdy nie sięgnęłabym po historię, którą praktycznie połknęłam w jedną noc.


„Cena pocałunku” jest mocną historią, która początkowo może się wydawać płytka i bez polotu. Dziewczyna po przejściach i chłopak o złej reputacji to pary, jakie można spotkać, w co drugiej powieści dla kobiet. Wiele zależy od szczegółów, które autorka dopracowała idealnie. Nie pozostawiła czytelnika z żadnymi pytaniami, ładnie zakańczając wszystkie wątki. Jak już wspomniałam, ta historia nie byłaby tak ciekawa, gdyby nie powody, przez które Mason zajmuje się tym, czym się zajmuje. Przerażająca przeszłość Reese oraz wciąż grożące jej niebezpieczeństwo dodają dreszczyku lekturze. Dla fanek erotyku nie bez znaczenia będzie fakt, że w powieści Lindy Kage, pomimo wciąż obecnego napięcia, nie zostałam zbombardowana niezliczoną ilością scen łóżkowych. Ich ilość jest raczej symboliczna, ale jakość całkowicie zadowalająca.

"Cena pocałunku” jest lekturą mocno wciągającą, która zadowoli fanki literatury kobiecej. Poza romansem, mamy tu odrobinę niebezpieczeństwa, trudnych sytuacji życiowych oraz przerażającego stalkera, który czeka tylko na okazję, żeby dopaść swoją ofiarę. Akcja w powieści jest osadzona na uniwersytecie, co może sugerować, że książka jest dedykowana młodzieży, ale jestem zdania, że nieco starsze czytelniczki z łatwością pokochają tę historię.
★★★★★★✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena