wtorek, 11 grudnia 2018

J.A.Redmerski - Drugie życie Izabel

Tytuł: Drugie życie Izabel
Cykl: W towarzystwie zabójców (tom 2)
Autor: J.A.Redmerski
Wydawnictwo:NieZwykłe
Data wydania: 26 września 2018
Stron: 331
Zdesperowana, by wieść życie u boku płatnego mordercy, który pomógł jej uciec z niewoli, Sarai postanawia na własną rękę wyrównać rachunki z okrutnym sadystą, Arthurem Hamburgiem. Jednak brak doświadczenia w zabijaniu sprawia, że jej plan spełza na niczym, a ona sama ledwo uchodzi z życiem.
Lekkomyślne decyzje Sarai sprowadzają ją na ścieżkę, z której nie ma odwrotu. Dlatego stawia Victorowi ultimatum: albo nauczy ją zabijać i da jej szansę na przeżycie w okrutnym świecie, do którego chce przynależeć, albo pozwoli, by sama zrealizowała plan zemsty, nie zważając na konsekwencje. Victor wie, że Sarai nie stanie się bezwzględną zabójczynią z dnia na dzień, postanawia więc udzielać jej lekcji. Ich skomplikowana relacja staje się coraz to bardziej zażyła.
Gdy prawa ręka Arthura Hamburga, Willem Stephens, zaczyna deptać Sarai po piętach, dziewczyna zdaje sobie sprawę, że porwała się z motyką na słońce. Mimo to, przyjmując rolę Izabel Seyfried, wciąż ma w rękawie kilka śmiertelnych sztuczek, które zapewnią jej miejsce u boku Victora.
Izabel czeka jednak test, który może zniszczyć wszystko, na co tak ciężko pracowała i podać w wątpliwość zarówno jej decyzję o prowadzeniu tak niebezpiecznego życia, jak i zaufanie do Victora Fausta.

Mimo że pierwsza część serii okazała się bardziej romansem niż thrillerem, to nie mogłam się doczekać jej kontynuacji. Byłam strasznie jak Sarai poradzi sobie w normalnym życiu i Viktor opuścił ją na dobre. Nie musiałam długo czekać, żeby potwierdziły się moje przypuszczenia. Sarai postanawia zemścić się na wszystkich, którzy przyczynili się do cierpienia jej i jej koleżanek z niewoli. Jako pierwszą ofiarę wybiera Arthura Hamburga. Niestety przez brak przygotowania i bez dobrego planu działania, zabicie tak wpływowej osoby okazuje się niemal niemożliwe.

„Jesteśmy dla siebie stworzeni. Jesteśmy niczym dwa kawałki układanki, które na pierwszy rzut oka wcale do siebie nie pasują, ale kiedy spojrzy się na nie pod innym kątem, pasują idealnie.”

Styl pisania J.A. Redemerski jest dość specyficzny i niezbyt często spotykany. Autorka niezwykle obrazowo opisuje sceny morderstw, tortur i wszelkich walk. Krew w jej książkach leje się strumieniami, ale najlepsze jest to, że jednocześnie świetnie wplata bardzo rozbudowany wątek miłosny, a jej scenom łóżkowym nie można nic zarzucić. Myślę, że to właśnie jest powodem tego, że jej książki są klasyfikowane do tak wielu gatunków literackich. Są zbyt romantyczne na kryminał, czy powieść sensacyjną i zbyt krwawe na klasyczny romans. Tworzy to mieszankę bardzo energetyczną, a znudzony klasycznym romansem czytelnik, znajdzie w jej książkach coś świeżego, co niezaprzeczalnie porywa. Niestety dla fanów nieco mocniejszych lektur, oczekujących ciągłego napięcia, góry ciał i morza krwi, lektura grozy zawarta na kartach powieści może wydać się niewystarczająca.

Bardzo podobała mi się kreacja bohaterów w „Drugie życie Izabel". Bohaterowie jako płatni mordercy powinni być z gruntu źli, ale już w pierwszym tomie autorka wyposażyła ich w wiele pozytywnych cech, które nie pozwoliły mi wierzyć, że mam do czynienia z potworami bez serca. Podobnie jest i tu, mimo że wiem, że są typami spod ciemnej gwiazdy, to wciąż im kibicuję, ale na każdym kroku byłam zmuszana zastanowić się, jacy faktycznie oni są. 
Sarai, czyli Izabel bardzo się zmienia, mimo że już w pierwszej części była bardzo silną kobietą, tu cechuje ją nie tylko odwaga, ale i brawura. O dziwo to Victor jest tym, który ją stopuje, co raczej jej się nie podoba, ale czytelnikowi gwarantuje, pełną wybuchów relację z ich poczynań.

„Żyjemy na granicy śmierci, ale wierzę, że właśnie tak miało wyglądać moje życie. Bo choć może dziwnie to zabrzmi, w towarzystwie zabójców czuję się najbezpieczniej.”

„Drugie życie Izabel” jest książką, która wywołuje wiele emocji, ale są to emocje tak skrajne, że ciężko o niej zapomnieć. Bywa obrzydliwa i straszna, by za chwilę rozczulić. W ogólnym rozrachunku seria jest chyba nieco bardziej thrillerem niż romansem, ale fanki tego drugiego gatunku z pewnością nie będą zawiedzione i właśnie im najbardziej spodoba się powieść J.A. Redmerski.

★★★★★★✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena