środa, 10 października 2018

J.A. Redmerski- Zabić Sarai
Tytuł: Zabić Sarai
Cykl: W towarzystwie zabójców
Autor: J.A. Redmerski
Tłumaczenie: Alicja Laskowska
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 11 kwietnia 2018
Stron: 350

Sarai miała zaledwie czternaście lat, kiedy matka uciekła z nią do Meksyku, gdzie zamieszkały ze znanym baronem narkotykowym. Z biegiem lat dziewczyna zapomniała, co to znaczy wieść normalne życie, ale nigdy nie porzuciła nadziei, że pewnego dnia ucieknie z miejsca, w którym była przetrzymywana przez ostatnie dziewięć lat.
Victor jest bezlitosnym płatnym mordercą, który-podobnie jak Sarai-znał tylko życie przepełnione śmiercią i przemocą. Kiedy zjawia się w domu brutalnegoa Javiera, żeby poznać szczegóły zlecenia i odebrać zapłatę, Sarai dostrzega w nim jedyną szansę na odzyskanie wolności. Jednak sprawy przybierają niespodziewany obrót i zamiast dotrzeć bezpiecznie do Tucson, Sarai trafia w ręce kolejnego niebezpiecznego mężczyzny.
Mimowolnie zaplątany w ucieczkę Victor opiera się swej prymitywnej naturze i postanawia pomóc Sarai. Z czasem rodzi się między nimi wyjątkowa więź, która sprawia, że Victor jest w stanie zrobić wszystko, żeby utrzymać Sarai przy życiu. Jest gotowy postawić na szali nawet relacje z własnym bratem i współpracownikiem, Niklasem, który podobnie jak wszyscy inni pragnie jej śmierci. Zaufanie, jakie rodzi się pomiędzy nietypową dwójką, coraz bardziej zbliża ich do siebie i tylko podsyca żarzące się uczucie. Jednak bezwzględna natura Victora i jego profesja mogą się okazać niewystarczające, by uratować Sarai. Ostatecznie władza, jaką dziewczyna posiadła nad Victorem, może być tym, co ją zabije a oto ich historia.źródło opisu: Wydawnictwo

Zanim zabrałam się za „Zabić Sarai”, nie przeczytałam nawet opisu, nie znałam też autora, po prostu wzięłam książkę i zaczęłam czytać. Zarówno tytuł, jak i podtytuł sugerowały mi lekturę pełną wrażeń, nastawiłam się na wywołujący gęsią skórkę thriller i początkowo powieść zapowiadała się nad wyraz ciekawie, ale czytając tę powieść, odebrałam lekcję, której z pewnością szybko nie zapomnę. Musicie wiedzieć, że Zabić Sarai jest bardziej porywającym romansem z dreszczykiem, niż mrożącym krew w żyłach thrillerem z nutką romansu.

Sarai, główna bohaterka, osoba z bardzo skomplikowanym charakterem. Dziewięć lat zniewolenia wypaczyło jej psychikę, codzienne obcowanie ze śmiercią znieczuliło bardziej niż była tego świadoma, pragnęła wolności i normalnego życia, choć tak naprawdę nie wiedziała, co to może oznaczać. Zaimponowała mi swoją odwagą, determinacją i uporem w dążeniu do celu. Jednak jej nagłe zmiany nastrojów, choć zrozumiałe, były nieco irytujące.

„Piękna, ale przegrana i straumatyzowana. Straumatyzowana na resztę życia i nic już nie zwróci jej niewinności. Ta dziewczyna była tykającą bombą, stanowiła zagrożenie dla samej siebie i być może również dla innych.”

Victor to bezwzględny morderca i choć rola bohatera i wybawcy mimo woli z początku zupełnie mu nie odpowiada, to po pewnym czasie zaczyna się przejmować losem Sarai. Wyważony, zdyscyplinowany człowiek z zasadami może nie wzbudza ciepłych uczuć, ale coś w sobie ma. Coś, co sprawia, że mimo wszystko można go polubić.

Kolejny raz spotykam się z powieścią bardzo przypominającą thriller, w której główne tło, jakim są zabójstwa, handel narkotykami i kobietami- blednie, kiedy pojawiają się sceny miłosne. Nie chodzi mi o to, że wspomniany romans jest mdły, czy bez wyrazu, jednak ja sięgnęłam po tę książkę z zupełnie innych powodów. Zupełnie nie interesowały mnie erotyczne fantazje głównych bohaterów.

"Nie jestem twoim bohaterem. Nie jestem twoją brakującą połówką, która nie pozwoliłaby, żeby stało ci się coś złego. W pierwszej kolejności słuchaj swojej intuicji, a w ostatniej mnie."

"Zabić Sarai" jest  ciekawa i wciągająca, absolutnie nie pozwala na znudzenie. Mimo, że nie zakochałam się w jej fabule, to muszę przyznać, że jest to całkiem dobra książka, ale nie dla wszystkich. Polecam ją dla czytelniczek, które lubią lekkie thrillery ze całkiem sporą dozą romansu. Jeżeli jednak pragniesz morza krwi, gór zwłok i nieprzerwanego napięcia i strachu podczas lektury, to ta książka może nie sprostać Twoim oczekiwaniom.
★★★★★★✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena