poniedziałek, 8 października 2018

Elżbieta Pietruczuk-Bogucka -ElementarzeTytuł: 
Elementarz 2-latka,Elementarz 3-latka, 
Elementarz 4-latka, Elementarz 5-latka
Cykl: Domowa akademia
Autor: Elżbieta Pietruczuk-Bogucka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Rok wydania: 2017
Stron: 4x48

Domowa akademia to seria książek edukacyjnych, które zawierają mnóstwo pomysłów na codzienne aktywne spędzanie czasu z dziećmi – wspólne zabawy i zajęcia z dwu- i trzylatkami. Zarówno w Elementarzach, jak i w Ćwiczeniach znajdują się różnorodne zadania, które mają pomóc w rozwoju dziecka i jednocześnie inspirować rodziców i dzieci do dalszych wspólnych zabaw i zajęć. Dzięki nim dziecko rozwija sprawność manualną i mowę, ćwiczy spostrzegawczość, kształci umiejętność logicznego myślenia, pamięć i koncentrację uwagi, i kierują uwagę dziecka ku twórczej aktywności, pomagają czerpać radość ze wspólnego spędzania czasu dziecka z dorosłym, a dzięki temu wspierają budowanie relacji i więzi z rodzicami.
Obok każdej strony z ilustracją znajdują się polecenia do zadań oraz informacje dla rodziców, opiekunów i wychowawców. Zawierają one umiejętności, jakie dane zadanie pomaga dziecku rozwijać, a także rady, jak wykonać dane zadanie, i pomysły na dodatkowe zabawy.
Książki zawierają duże i proste ilustracje, odnoszące się do doświadczeń dziecka i codziennych sytuacji, które może zaobserwować w domu, oraz naklejki, które uatrakcyjnią zadania.
Książki zostały opracowane w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz doświadczenia autorki, nauczycielki wychowania przedszkolnego, w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. http://www.zielonasowa.pl/elementarz-2-latka-domowa-akademia.html

Nie od dziś wiemy, że kreatywne zabawy z dziećmi przynoszą same korzyści, nie tylko wspomagają rozwój dziecka, ale pozwalają również rozwijać wyobraźnię i więź między dzieckiem i rodzicem. Na wszystkich tych rzeczach mi bardzo zależy, więc z wielką ciekawością sięgnęłam po pakiet elementarzy z Domowa Akademia.


Do wyboru mamy cztery elementarze, różniące się od siebie poziomem trudności zadań w zależności od wieku dziecka, dla którego są przeznaczone. W każdym elementarzu mamy objaśnienia zadań i krótkie opowiastki wprowadzające małego ucznia. Wewnątrz znajdziemy całe mnóstwo kolorowych ilustracji, które uzupełniamy naklejkami znajdującymi się w zestawie z książką.

Nie są to książeczki, które zajmą czas tylko dziecku. Wymagają one od opiekuna pełnego zaangażowania w lekcje, a wcześniej warto się zapoznać z instrukcjami poprzedzającymi rozdział, żeby od razu móc udzielić dziecku odpowiednich rad. Oczywiście można wręczyć dziecku same naklejki, żeby sobie przyklejało w odpowiednich miejscach, ale wtedy elementarze nie spełnią swojego edukacyjnego zadania.


Moim zdaniem Elementarze z domowej akademii są bardzo dobrym pomysłem na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem, trzeba tylko pamiętać, że małe dzieci nie zawsze chcą wykonywać zadania, tak jak jest to podane w instrukcji, a naklejki nie zawsze muszą być idealnie przyklejone.

★★★★★★✩✩

Na FP Pośredniczka książek trwa rozdanie, w którym możecie wygrać identyczny pakiet elementarzy! Zapraszam.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena