środa, 3 października 2018

Bożena Delewska - Bajki Pani BożenkiTytuł: Bajki Pani Bożenki
Autor: Bożena Delewska
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 3 września 2018
Stron: 33


„Bajki Pani Bożenki” to 16 niedługich opowieści o zwierzętach, a z każdej z nich płynie jakaś nauka dla naszych milusińskich małych czytelników. Mamy np. bajeczkę „O niedźwiadku niejadku”, który nie chciał jeść i zabrakło mu siły na zabawę, jest też „Pracowity bóbr” opowieść o bobrze, który buduje mocne i przestronne mieszkanie dla swojej rodziny. Są to opowieści z morałem, a dzieci uczą się przy nich odpowiedzialnych zachowań.Nie mogę nie wspomnieć o przecudownych ilustracjach, które idealnie uzupełniają opowieści Pani Bożeny Delewskiej. Obrazki przyciągają wzrok nie tylko dzieci i mimo że swoim stylem świetnie wpasowują się w okładkę książki, to moim zdaniem są od niej o wiele ciekawsze.


Według mnie autorka niepotrzebnie skupiła się na rymach, zamiast na treści historyjek, które są naprawdę ciekawe. Niektóre z rymów zdają się być dobierane nieco na siłę i bajeczki tracą wiele ze swojego uroku.Ogromną zaletą jest to, że opowiadania nie są za długie, idealne na wieczorną lekturę przed snem. Przedział wiekowy 4-7 lat z pewnością trafiony, bo mój dwulatek zupełnie niezainteresowany książeczką, więc pozostaje mi poczekać kilka lat na ponowną lekturę tej pozycji.


Bajki Pani Bożenki są książeczką idealną dla starszaków, ale mogą spodobać się również nieco młodszym dzieciom. Piękne ilustracje przyciągają wzrok, a mądrości płynące z opisywanych historyjek mogą nauczyć wielu pozytywnych zachowań. Polecam.

★★★★★★✩✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena