wtorek, 28 sierpnia 2018

K.N. Haner - Zapomnij o mnie

Tytuł: Zapomnij o mnie
Autor: K.N. Haner
Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 30  sierpnia 2018
Stron: 408

Przeprowadzka do Nowego Jorku jest dla 28-letniego Marshalla szansą na odcięcie się od dawnego życia i błędów, które popełniał w młodości. Nowa praca, nowe miejsce, nowe życie. Kiedy Marshall dowiaduje się, że para studentów szuka współlokatora, nie zastanawia się długo i w ten sposób poznaje piękną Sarę.

Dziewczyny nie odstraszają tatuaże i groźny wygląd Marshalla, wręcz przeciwnie, zaczyna go prowokować i budzić w nim uczucia, których nie wzbudziła w nim dotąd żadna kobieta. Okazuje się jednak, że Sara skrywa wiele sekretów i że wkrótce wciągnie Marshalla w niebezpieczną grę.

Odkrywając kolejne tajemnice Sary, chłopak szybko zrozumie, że dziewczyna jest na krawędzi i że potrzebuje pomocy. Jednak w tej grze pozorów i sekretów nie będą sami.

Czy dziewczyna, która rozpaliła jego ciało, zdobędzie też jego serce?
http://www.wydawnictwokobiece.pl/produkt/zapomnij-o-mnie/


Marshall od niedawna mieszka w Nowym Yorku i stara się znaleźć w tym wielkim mieście swój własny kawałek świata. Poszukując mieszkania, trafia do domu Matta i jego siostry Sary. Kwatera jest idealna, a współlokatorzy wydają się rozsądni, problemem jest tylko to jaką reakcję wzbudza w nim Sara. Nie wie jednak, że dziewczyna ma problemy, do których nie ma ochoty dokładać kolejnych, więc będzie się zaciekle broniła przed awansami z jego strony. Mimo jej sprzeciwu Marshall postanawia jej pomóc, tylko czy dziewczyna mu na to pozwoli?

"Nie wierzyłem w cuda, bo nawet jeśli się przydarzały, to nie mnie."

K. N. Haner to młoda i niezwykle utalentowana polska autorka erotyków, której nazwisko powoli staje się legendą. Każda jej kolejna książka zbiera coraz lepsze recenzje i bije nowe rekordy sprzedaży. W jej książkach nie brakuje bardzo pikantnych scen i zaskakujących zwrotów akcji. Nazywana Królową Dramatów oferuje czytelnikom relacje pełne skrajnych emocji, a każda jej książka trzyma w napięciu do samego końca. Urodziła się 21 października 1988 roku w Ciechanowie i do tej pory wydała 9 tytułów, a w planach ma już kolejne.

Shall jest głównym bohaterem „Zapomnij o mnie” i jednocześnie narratorem powieści. To z jego perspektywy poznajemy innych bohaterów, ich życie i perypetie. Niestety, Marshall nie zdobył mojego serca. Chłopak okazał się typem myśliciela, wciąż coś analizował i ciągle się zastanawiał, na początku dość często dumał nad przeszłością, co było
niezłym wprowadzeniem w jego sytuację i losy, ale potrafiło również nieco irytować. Nie do takich bohaterów przyzwyczaiła mnie autorka. Ja oczekiwałam działania, akcji, burz! W końcu czego innego mogłam spodziewać się po książce, która została okrzyknięta najlepszą w dorobku literackim autorki?

Początki bywają ciężkie i często jest tak, że potrzebujemy czasu, żeby należycie wciągnąć się w fabułę. Tak też było z „Zapomnij o mnie". Po 50 stronach nie mogłam uwierzyć, że ta książka wyszła spod pióra K.N. Haner. Gdzie się podziały dramaty? Gdzie akcja? Gdzie ten zwalający z nóg romans? Czyżby Królowa Dramatu się wypaliła? Otóż nie! K.N. Haner pokazała czytelnikom, że potrafi pisać nie tylko erotyki. „Zapomnij o mnie”, mimo swoich wad, wciągnęła mnie na wiele długich godzin. Wraz z upływem stron, moja początkowa irytacja i problemy ze wciągnięciem się w fabułę, całkowicie zniknęły. 

"Zapomnij o mnie" jest książką całkowicie odmienną od pozostałych autorstwa K.N. Haner, jednak zdecydowanie można wyczuć w niej styl autorki. Sceny erotyczne, choć jest ich tylko kilka, opisane są z właściwą autorce wrażliwością i wyczuciem. Pojawiły się również dramaty, ale nie te błahe i nic nie znaczące, tu dramat okazał się prawdziwy i niemal namacalny. Gęsia skórka nie pojawiała się na moich ramionach w odpowiednich momentach, bywałam też wściekła, a nawet uroniłam kilka łez, więc z całą pewnością ta książka wywołuje emocje. Autorka porusza w swojej powieści tematy tak okropnie ciężkie, niewygodne, a czasami wręcz bulwersujące, że wciąż jestem w szoku.

Akcja nabierała tempa miarowo i o dziwo zostałam bardzo pozytywnie zaskoczona faktem, że była ona zupełnie inna niż w innych książkach autorki. K.N. Haner dała się poznać czytelnikom jako autorka bardzo mocnych romansów erotycznych, czy jak kto woli- erotyków o zabarwieniu romantycznym, w tej książce poszła całkowicie w inną stronę. Czytając „Zapomnij o mnie” nie byłam zasypywana niezliczoną ilością scen łóżkowych, te oczywiście pojawiały się, ale stanowiły tylko tło dla treści właściwej. Pierwsze skrzypce, w najnowszej powieści autorki, grają uczucia, zarówno te dobre, piękne i wzruszające, jak i te, od których dostawałam gęsiej skórki podczas czytania. Zaskakujące jest to, że brakuje tu  dobrze znanego wszystkim schematu, o wielkiej (niechcianej) miłości, która trafia w bohaterów jak grom z jasnego nieba i żyją sobie z tą miłością po kres swych dni. Jeżeli nie lubicie tak ckliwych historii to bez obaw, tajest zdecydowanie inna.

Czy jest to najlepsza powieść napisana przez autorkę? Nie wiem. Z całą pewnością „Zapomnij o mnie” jest inna, jest świeża i myślę, że może się spodobać osobom, których twórczość Haner do tej pory nie przekonała. Wierne fanki autorki mogą poczuć się lekko zawiedzione, brakiem wszechobecnego pożądania i niemal symboliczną ilością scen łóżkowych.

Gdybym chciała opisać „Zapomnij o mnie” w jednym zdaniu powiedziałabym, że jest to wstrząsająca książka. W tej powieści zdziwienie miesza się z ciekawością, a obrzydzenie z miłością. Momentami ciężko wszystko sobie poukładać, więc zrozumienie rozterek bohatera przychodzi z
dziecinną łatwością. Ta książka naprawdę wciąga! Po pierwszym szoku, że jest całkowicie inna niż to, do czego jestem przyzwyczajona, wywołała we mnie całe lawiny przeróżnych emocji. Ta powieść jest o wiele subtelniejsza niż pozostałe dzieła autorki, a zarazem jeszcze bardziej wymowna i z całą pewnością Cię zaskoczy.


★★★★★★


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena