środa, 16 maja 2018

Łucja Wilewska- po drugiej stronie nieba PATRONAT MEDIALNY


Tytuł: Po drugiej stronie nieba
Cykl: Saga czasu przemiany
Autor: Łucja Wilewska
Wydawnictwo: Videograf
Data wydania: 11.04.2018
Stron: 240

Dlaczego w życiu jest tak, że kiedy jedne sprawy rozwiązują się, na ich miejsce pojawia się dziesięć kolejnych? Uzyskane w końcu odpowiedzi nie tylko nie wyjaśniają sytuacji, ale powodują namnożenie się nowych pytań. Czy jeśli już wszystko wiem, to oznacza, że mogę spocząć na laurach i w końcu odpocząć? Czy przeciwnie: powinnam przygotować się na to, że mój poukładany w końcu świat zawali się na nowo, w jeszcze bardziej pokręcony sposób? Drugi tom "Sagi Czasu Przemiany" wrzuca nas w wir wydarzeń będących bezpośrednią kontynuacją historii opisanych w "Ósmym niebie". Czy związek Łucji z Adamem przetrwa próbę? Co zrobią, gdy na ich drodze ponownie pojawi się Mikael? Czy Róża i Gabriel namieszają tak bardzo, jak we wszystkich poprzednich życiach? Jaki sekret nosi w sobie Marcin i kim jest jego bliźniak z równoległego świata? W tym tomie dowiemy się prawdy o Łucji i Adamie, poznamy historię ich miłości, która nas zachwyci. Zapraszam Cię na najbardziej pasjonującą podróż twojego życia. Tutaj nic nie jest oczywiste ani jednoznaczne. Rzeczywistość miesza się z przywidzeniami, jawa ze snem, fakty z ułudą, dwa równoległe światy nakładają się na siebie. Pytanie, w którym ty żyjesz? Czy druga część sagi wyjaśni zagadki "Ósmego nieba"? Czy przeciwnie: wygeneruje masę nowych pytań? O tym musicie przekonać się sami. Drugi tom wciąga jeszcze bardziej niż pierwszy, akcja nie zatrzymuje się ani na moment. Podrugiej stronie nieba to wyjątkowa, magiczna opowieść o miłości i aniołach, a zarazem współczesne ujęcie tematu objawienia, osadzone w nurcie nowej duchowości.

 
Odkąd przeczytałam „Ósme niebo”, byłam bardzo ciekawa tego, jak autorka poradzi sobie z kontynuacją swojego, obfitującego w nietypowe pomysły na fabułę, dzieła. Czy udało jej się zapanować nad powstałym chaosem, przy zachowaniu interesujących mnie wątków?

Łucja już wie, że nie jest zwykłą dziewczyną. Wie również, że jej niesamowicie seksowny chłopak jest upadłym archaniołem, a ona sama ma przeprowadzić jego i jemu podobnych na drugą stronę, zanim nastąpi koniec świata. Problem polega jednak na tym, że nikt nie wie, jak to się robi. Pozostaje więc metoda prób i błędów. Dodatkowo jej związek przeżywa teraz trudne chwile, ponieważ to wielkie uczucie, którym darzyła Mikaela nie zgasło zupełnie, a Adam okazuje się mieć zniewalającą przyjaciółkę, która nienawidzi Łucji.

W drugim tomie autorka postawiła na zawirowania w związku naszych bohaterów. Większość akcji toczy się wokół uczuć Łucji, która sama nie jest pewna tego, co czuje do swoich panów. To mnie trochę dezorientowało, ponieważ nigdy nie wiedziałam, czego mam się po niej spodziewać, jej wahania nastrojów, również mi w tym nie pomagały. Akcji jest naprawdę dość sporo, wciąż coś się dzieje. Podobnie jak w poprzednim tomie, czytając powieść Łucji Wilewskiej, trzeba się mocno skupić, żeby nadążać na fabułą, która jest bardzo złożona. Dlatego nie polecam poznawania tej serii od drugiego tomu. 

Nasi bohaterowie nie są już tymi samymi osobami, które zdążyliśmy poznać w pierwszym tomie. Adam wydaje się stonowany, wyciszony i nieco nudny, za to Łucja w swoim nowym życiu rozkwita i szuka nowych wrażeń. Jak te zmiany odbiją się na ich niegdyś niemal idealnym związku. Czy fakt, że Adam jest upadłym archaniołem szaleńczo w niej zakochanym, wystarczy Łucji? A może będzie szukała wrażeń gdzieś indziej?

Nie da się nie zauważyć, że autorka poskromiła swoje niesamowite pomysły i udało jej się stworzyć ciekawą fabułę, która nie przytłacza czytelnika swoim bogactwem barw. Drugi tom serii czyta się o wiele łatwiej od pierwszego. Lepiej poznajemy również bohaterów, nie tylko głównych, ale i pobocznych. Pojawia się również kilka, nowych, bardzo ciekawych postaci.

Zaskakująca i nieprzewidywalna, a przy tym niesamowicie uczuciowa powieść Łucji Wilewskiej z pewnością podbije niejedno serce. Ta kontynuacja nie tylko całkowicie zaspokoiła moje czytelnicze oczekiwania, ale i rozbudziła apetyt na większą dawkę twórczości autorki.

★★★★★★✩✩

11 komentarze:

 1. Dziękuję za cudowną recenzję i za objęcie powieści anielskim patronatem <3 :D Zapraszam i zachecam innych do lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi naprawdę zachęcająco, tylko należy zaopatrzyć się w oba tomy naraz.

  OdpowiedzUsuń
 3. pisanyinaczej.blogspot.com

  Brzmi interesująco. Lubię takie klimatyczne opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wreszcie, znalazłam chwilę, żeby wszystko nadrobić (choć to dopiero początek, bo zbliża się sesja...). No cóż, w każdym razie coraz bardziej jestem zainteresowana tą książką, ale tak jak w zapowiedziach napisałam, muszę najpierw zapoznać się z pierwszym tomem. Teraz jednak widzę, że nie będzie łatwo przebrnąć przez ogrom pomysłów autorki, ale jeśli mi się to uda, można będzie pomyśleć nad drugim tomem, który z tego, co widać, czyta się o wiele łatwiej. :P
  Pozdrawiam, Lex May

  OdpowiedzUsuń
 5. Kurczek szkoda, że czeka na mnie tyle serii i pojedynczych książek, bo kto wie, może bym się skusiła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. pisanyinaczej.blogspot.com


  Czuję się zaintrygowany. Wpisuję na listę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Chyba ciekawa ta seria, będę musiała gdzieś jej poszukać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Oooo skoro kolejna część uzyskała taki efekt, że chcesz więcej i więcej, to trzeba koniecznie rozejrzeć się za tą serią!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena