wtorek, 26 grudnia 2017

Sabrina Jeffries- Czar wigilijnej nocy

Tytuł: Czar wigilijnej nocy
Cykl: Diablęta z Hallstead Hall (tom 6)
Autor: Sabrina Jeffries
Wydawnictwo: Bis
Data wydania: 30 września 2015
Stron: 364

Autorka „Diabląt z Healsted Hall” powraca do stworzonego przez siebie świata. Pierce Waverly wiedzie pełne uciech kawalerskie życie, zagłuszając żal do rodziców, którzy odtrącili go w dzieciństwie. Gdy więc nieoczekiwanie dostaje list od niejakiej Camilli Stuart, damy do towarzystwa matki, wzywający go do rodzinnego domu, traktuję tę bożonarodzeniową wizytę jako ostatnią nadzieją na odkrycie powodu niezrozumiałego postępowania rodziców i okazją do rozliczenia się z matką.Na miejscu okazuje się, że matka cieszy się doskonałym zdrowiem, a dama do towarzystwa, młoda wdowa po pastorze, jest osobą zbyt wielkiej urody i wdzięku, by wytrawny uwodziciel, taki jak Pierce, mógł potraktować ją obojętnie.

Czar wigilijnej nocy czyni z kobiecego podstępu prawdziwy życiowy przełom - odkrywa rodzinne tajem,nice i pogmatwaną przeszłość zauroczonej sobą pary.
http://wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=1120


Nic tak nie rozgrzewa w długie zimowe wieczory, jak romans, a w grudniu romans historyczny nawiązujący do świąt jest dokładnie tym, czego mi trzeba. 


Hrabia Pierce Waverley pomimo młodego wieku jest zgorzkniałym kawalerem. Po tym, jak został oddany na wychowanie krewnym i odcięty od rodziny postanawia uprzykrzyć życie swoim rodzicom, wiodąc głośne hulaszcze życie w Londynie. Gazety prześcigają się w doniesieniach o jego miłosnych podbojach i skandalach, które wywołuje. Niespodziewana wiadomość od Camilii wdowy, która jest damą do towarzystwa jego znienawidzonej matki, zmusza go do powrotu do domu. Na miejscu okazuje się, że stał się ofiarą intrygi uknutej przez ową wdowę, która okazała się piękną i przebojową młodą kobietą. Camilla wdzięczna swojej pani za jej dobroć, postanowiła załagodzić stosunki pomiędzy matką i jej wyrodnym synem, nie jest jednak świadoma tego, że nie wszystkie tajemnice powinny być odkryte. Ona sama ma również wiele do ukrycia i od tego, czy uda jej się utrzymać swoją przeszłość w sekrecie, zależy jej przyszłość.

Pierce jest bohaterem przepełnionym gniewem. Miewa humory, jest porywczy i pozostaje uparty i głuchy na wszelkie argumenty. Jest zaślepiony swoim bólem, ale jest to ból odrzuconego dziecka, a nie dorosłego mężczyzny. Przyzwyczajony do tego, że zawsze udaje mu się dostać to, czego chce, na wszelkie niepowodzenia reaguje gniewem niczym rozpieszczony nastolatek. Jego charakter zmienia się wraz z akcją powieści. Im więcej faktów poznajemy, tym nasz bohater wydaje się bardziej dorosły. Przyjęłam to z ogromną ulgą, ponieważ na samym początku ledwie go tolerowałam.
Camilla natomiast jest osobą bardzo dojrzałą i rozsądną. Być może za sprawą swoich doświadczeń lub funkcji, jaką pełni. Staje się dla hrabiego głosem rozsądku i kotwicą trzymającą jego humory w ryzach. Pomimo dzielących ich różnic, stają się dla siebie przyjaciółmi, których z pewnością oboje potrzebują.

Często się zdarza, że w romansach historycznych sceny erotyczne są pomijane bądź tylko lekko nakreślane. Tu autorka wykazała się doskonałym wyczuciem i talentem w ich opisywaniu. Nie tylko idealnie utrafiła w ich ilości, ale potrafiła przedstawić je sposób wysmakowany i jednocześnie porywający.

„Czar wigilijnej nocy” jest powieścią, w której nic nie jest takie, jakie wydaje się na początku. Z pozoru jasne sytuacje, opowiedziane z innej perspektywy, zmuszają do zweryfikowania swoich osądów. Jest to lektura niewymagająca od czytelnika wielkiego skupienia, ale na tyle wciągająca, że czyta się ją z przyjemnością. Mimo że mnie nie porwała, to zdecydowanie umiliła mi czas nie tylko ciekawą fabułą, ale również rodzącym się uczuciem pomiędzy bohaterami. Mój wewnętrzny romantyk był całkowicie usatysfakcjonowany podczas lektury tej książki. Polecam, jeżeli potrzebujecie czegoś lekkiego i niewymagającego, a jednocześnie na tylko wciągającego, że pozwoli wam oderwać się od codzienności.

11 komentarze:

 1. Nie czytałam tego cyklu! Jednak brzmi to tak intrygująco, że może kiedyś się skuszę. Miałam okazję czytać romans historyczny, więc jestem ciekawa jakby mi się ta pozycja spodobała.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również nie znam tego cyklu, ale myślę, że mógłby mi się spodobać.:)

   Usuń
 2. Uwielbiam takie klimaty, chętnie po nią sięgnę :)
  /A

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna lektura na święta! Muszę zapamiętać sobie ten tytuł!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię, gdy nic nie jest takie, czym się wydaje. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię tego typu książki;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszyscy teraz wrzucają recenzje w światecznym klimacie. Ja odpuszczam te temat - święta to dla mnie cięzki i smutny czas i nie potrafię jeszcze się tym cieszyć.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie czytałam tego cyklu i chyba to się nie zmieni

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż, zdecydowanie książka nie dla mnie. Nie jestem duszą romantyczną, a już po samej opinii stwierdzam, że nic dla siebie tam nie znajdę. Żadnego małego punktu zaczepienia, dla którego mogłabym tę książkę czytać i jakoś niezbyt zwracać uwagę na jakiekolwiek sprawy sercowe, a wyczekiwać ponownie tego jednego punkciku, dla którego zaczęłabym czytać. :P Jeszcze nie czas na romanse, a jak już przyjdzie to raczej nie na ten. ;d
  Wesołych Świąt, kochana! <3
  Pozdrawiam Lex May

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi dość ciekawie, może kiedyś sięgnę po tą serię. :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena