czwartek, 30 listopada 2017

H.M Ward- Zranieni [Recenzja serii]

Tytuł:Zranieni, Zranieni 2 
Cykl: Zranieni
Autor: H.M Ward
Wydawnictwo: Editiored
Data wydania: 11 kwietnia 2017, wrzesień 2017
Stron:208, 228


Sidney i Peter. Piękna dziewczyna i wyjątkowy mężczyzna. Oboje pełni temperamentu i wdzięku. Spotykają się przypadkowo, na randce w ciemno, która początkowo układa się jak zabawna komedia pomyłek z happy endem... który niestety nie następuje. Zamiast namiętnego finału Sidney otrzymuje kolejnego kopa w tyłek. Niestety, na tym rozczarowaniu sprawa się nie kończy. Już wkrótce okazuje się, że ten piękny facet, bosko zbudowany i silny, a przy tym inteligentny i wrażliwy, jest wykładowcą akademickim, a ona jego asystentką, a także — co gorsza — studentką.

Byłoby łatwiej, gdyby Sidney nie ścigały demony przeszłości, a także, gdyby Peter nie nosił w sobie bolesnych wspomnień o śmierci i rozstaniu. Oboje czują, że nie są sobie obojętni — łączy ich więź silniejsza od bólu i strachu. Miłość, którą przyjmują z niedowierzaniem, będzie jednak wymagać odwagi, woli i mocy. Najpierw trzeba stawić czoła przeszłości, aby móc rozpocząć budowę wspólnego szczęścia.


Skrzywdzone anioły to pierwszy tom historii Sidney i Petera, która zachwyciła setki tysięcy czytelników. To zaledwie początek opowieści o dwojgu młodych ludziach, o narastającym pożądaniu, radości żywiołowego tańca, cieple młodzieńczej przyjaźni, ale i strachu przed cieniami, które wciąż powracają. Ta wciągająca powieść sprawi, że każdą kolejną kartkę będziesz odwracać z niepokojem i niecierpliwością...
Zgadza się. Życie to nie bajka. W życiu nie ma opcji „cofnij”. 

Opis tom I http://www.editio.pl/


Każdy z nas idąc przez życie, kompletuje swój bagaż doświadczeń, ale tylko od nas zależy, co z nim zrobimy.


Sidney mimo młodego wieku doświadczyła prawdziwego koszmaru, po którym nie potrafi się pozbierać. Zgwałcona i okaleczana przez swojego chłopaka ucieka, całkowicie odcinając się od swojej rodziny i dawnego życia. To zdarzenie ją ukształtowało, a jej oprawca, mimo że nieobecny, ma ogromny wpływ na jej relacje z ludźmi.

"Kiedy Bóg rozdawał szczęście , mnie nic się nie dostało - zamiast tego otrzymałam całą stertę czyjegoś pecha."

"Zranieni" oraz "Zranieni 2" opowiadają o losach Sidney i Petera. To historia przede wszystkim o przyjaźni i miłości, o trudnych wyborach i demonach z przeszłości. Bohaterowie są wciąż narażani na przeciwności losu, które stają na drodze ich szczęściu. Fabuła nie jest jakoś szczególnie wymyślna i niestety dość przewidywalna. Zakazany związek profesora ze studentką jest dość często spotykany we współczesnych romansach. Mimo tych wad, książki H. M Ward czytało mi się bardzo szybko i przyjemnie, spędziłam z nimi miło czas, czyli spełniły swoją funkcję.


O ile przewidywalność i schematyczność absolutnie mi nie przeszkadzały, to postać Sidney okazała się okrutnie irytująca. Zazwyczaj podczas poznawania bohaterów, akceptuję ich charaktery takimi, jakie są. Nijakie, płaskie i czasami nawet głupiutkie bohaterki nie robią już na mnie wrażenia, ale osobowość Sidney okazała się dla mnie wyzwaniem. Jest to postać bardzo niedopracowana moim zdaniem, pełna sprzeczności i po prostu irytująca brakiem konsekwencji. Dziewczyna ma problem z kontaktem fizycznym, co jest zrozumiałe w jej sytuacji. Nawet niewinny dotyk koleżanki wywołuje u niej ataki paniki, a rozmowa lub jakikolwiek kontakt fizyczny z obcym mężczyzną jest wręcz niemożliwy. Jakież było moje zdziwienie, gdy po takim wstępie, dziewczyna praktycznie rzuca się na Petera bez jakichkolwiek zahamowań. Ten mężczyzna okazał się prawdziwym wybawieniem dla jej pokiereszowanej psychiki i nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie ich ciągłe podchody. Wzajemnie się przyciągali jak magnesy, by chwilę później któreś z nich stwierdzało, że to jednak nie może trwać.

Książki H. M Ward, mimo ich niedoskonałości czyta się bardzo szybko i płynnie. Zabawne dialogi pomiędzy bohaterami zapewniają doskonałą rozrywkę, która kontrastuje z trudnymi tematami opisywanymi przez autorkę.

"Zranieni" to seria lekka i niewymagająca zaangażowania od czytelnika seria. Przyjemna, ale nie wywołująca większych emocji. Przewidywalna, ale zabawna. Zdecydowanie są to książki kierowane do młodszych czytelniczek, szukających przyjemnej i niezbyt skomplikowanej lektury i właśnie im ją polecam.

9 komentarze:

 1. Czytałam pierwszy tom serii. Podobał mi się, więc pozostałe również chętnie przeczytam.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie znam, ale zarówno opis książki jak i twoja opinia, że historia skierowana jest dla młodych czytelniczek mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że nie chcę jej poznawać.
  pozdrawiam
  zaczytanamona.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubie takie lekkie powieści więc napewno przeczytam. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj nie, już cała fabuła wydaje mi się taka typowa, on starszy, ona młodsza i nie mogą być razem :) poza tym irytująca bohaterka - podziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z jednej strony jestem jej ciekawa, ale z drugiej się boję xd

  OdpowiedzUsuń
 6. Chociaż nie należę już do tych młodszych czytelniczek to jednak ta seria mnie kusi i mam zamiar ją przeczytać. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z jednej strony lubię młodzieżówki, ale z drugiej Twoja recenzja mnie niespecjalnie zachęciła - nie przepadam za irytującymi bohaterkami (zwłaszcza niekonsekwencją charakteru!) a tematyka wydaje mi się nieco oklepana. Więc chyba nie tym razem. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam te książki dawno temu, ale szczerze muszę przyznać, że nic z nich nie pamiętam. Nawet nie wiem czy mi się podobały czy nie. Dlatego chętnie je sobie przypomnę, tym bardziej jeśli szybko i lekko się czyta :) Jeśli chodzi o bohaterkę - zauważyłam niestety, że często tak jest, że bohaterka mdleje wręcz jak mucha na nią siądzie, ale kiedy bohater ją dotyka to nagle "przyzwyczaja się do dotyku". Mnie to nie zawsze przeszkadza, ale momentami to wręcz nieprawdopodobne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja miłośniczką romansów nie jestem, baaa, nie jest mi z nimi po drodze. xD A już irytujące bohaterki są tym, co najbardziej odpycha mnie od danego tytułu skutecznie zamykając jakiekolwiek moje próby zetknięcia się z daną pozycją. W tym wypadku raczej tak będzie, bo nie zamierzam się męczyć z czymś, co mnie akurat nie bardzo interesuje. ;/ Mnie ta panika po dotyku nawet znanych jej osób, a nagłe rzucenie się na jakiegoś gościa przypomina "Nic do stracenia. Początek" i tamtych bohaterów... Nie, zdecydowanie nie!
  Pozdrawiam Lex May

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena