niedziela, 23 lipca 2017

Danuta Pytlak- Powiem ci, kim jesteś

Tytuł: Powiem ci, kim jesteś

Autor: Danuta Pytlak 
Wydawnictwo: Zysk iS-ka
Data wydania: 19 czerwca 2017
Stron: 360


Podczas wyjazdu integracyjnego Adam, nowy pracownik stołecznego banku, wchodzi w ostry konflikt z jednym z kolegów, Hubertem. Nie przeczuwa nawet, jakie będą tego konsekwencje, jak głęboko to wydarzenie wpłynie na jego życie prywatne i uczuciowe. W pracy poznaje Asię i po kilku tygodniach luźnej znajomości zostają parą. Wydaje się, że są dla siebie stworzeni. Tymczasem narasta spór z Hubertem, który rozpoczyna perfidną nagonkę na dziewczynę Adama.

Pojawienie się w zespole nowego pracownika od początku budzi wiele emocji. Układy i układziki, kolesiostwo i molestowanie – to rzeczywistość, z którą muszą się zmierzyć bohaterowie powieści. Czy tym, którym zależy na uczciwości i wzajemnej współpracy, uda się zmienić dotychczasowe zasady gry? Czy w takim środowisku prawdziwe uczucie ma szansę przetrwać? http://zysk.com.pl/

Danuta Pytlak w swojej najnowszej powieści „Powiem ci, kim jesteś” obnaża przed czytelnikiem zalety i wady pracy w dużej korporacji. Już od samego początku zostajemy rzuceni w wir biurowych plotek i intryg. Mamy tu romans z szefem, mamy rodzące się uczucia pomiędzy współpracownikami, mamy dramaty rodzinne, które mimo wszystko odbijają się na pracy.

Autorka postanowiła przedstawić czytelnikowi wielu ciekawych bohaterów na raz, według mnie zbyt wielu. Po kolei opisywała ich historie i przyznam się szczerze, że pomimo iż owe historie były bardzo interesujące i czytało się je szybko i z żywym zainteresowaniem, to irytowało mnie to, że gdy już zaczytałam się w losy bohaterów, opadała kurtyna i następowała zmiana aktorów. Z biegiem czytania, gdy już zapamiętałam, kto jest kim, moja irytacja była tylko drażniącym wspomnieniem i mogłam się w pełni oddać lekturze.

Czytając"Powiem ci, kim jesteś” nie mogłam pozbyć się wrażenia, że książka, którą stworzyła autorka, odrobinę przypomina zlepek zakładowych plotek. Być może jest to wina mojego doświadczenia zawodowego. Historie, które opisała Danuta Pytlak, zdarzało mi się już słyszeć, oczywiście różniły się szczegółami, ale niezaprzeczalnie są to historie z życia wzięte. Podobnie sprawa ma się z bohaterami. Mamy tu uczciwych i nieuczciwych, leniwych, pracoholików oraz tych, którzy zrobią wszystko, żeby wspiąć się na szczyt w biurowej hierarchii. Podobało mi się to, że w kreacji bohaterów autorka postarała się o to, żeby byli realni i autentyczni. Każdy z osobna może powstydzić się wad i poszczycić zaletami. Oczywiści są osobniki z przewagą wad oraz osoby, u których wad trzeba się bardzo mocno dopatrywać.

Jednym z głównych wątków jest wątek romantyczny. Adam jako nowy pracownik nie ma łatwego życia w firmie, gdy poznaje Asię, miłość niemalże zwala go z nóg. Para zakochuje się w sobie bardzo szybko, niestety zachowują się bardziej jak stare dobre małżeństwo niż szaleni zakochańce. Pikanterii w ich związku można ze świecą szukać. Sytuacja zmienia się, gdy do akcji wkracza Hubert i jego podły charakter.

„Powiem ci, kim jesteś” jest książką specyficzną. Opowieść o życiu, pracy i związkach intryguje jak najnowsza plotka i wciąga jak ulubiony serial. Mimo że nie zwala z nóg akcją i wątkiem miłosnym jej lektura okazała się bardzo przyjemna.


Książka bierze udział:

13 komentarze:

 1. Chyba sobie tą pozycję odpuszczę, bo moja lista książek do przeczytania jest długa

  OdpowiedzUsuń
 2. Korporacyjne intrygi, kolesiostwo, kariera przez łóżko... normalnie jakby to była książka o mojej poprzedniej pracy :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Korporacyjny świat mnie mało przyciąga, nie będę tej książki szukać jakoś bardzo.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak dla mnie do zapisania na "kiedyś" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zastanawiam się, czy to, co dzieje się w książce rzeczywiście przekłada się na prawdziwe życie, czy może nie jest trochę przerysowana ;) Po prostu nigdy nie miałam do czynienia ze środowiskiem korporacyjnym. Może warto przeczytać? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oho, mi już wystarczą polskie imiona i bye, nie ma opcji.

  OdpowiedzUsuń
 7. Hejo!
  Chociaż takowych książek nie szukam, to nigdy nie mów nigdy, prawda? Cieszę się, że wątek miłosny nie jest bardzo powalający, bo wprost go nienawidzę, ale trochę szkoda mi akcji (za dużo horrorów i thrillerów). xD Mimo tego może okazać się faktycznie ciekawą lekturą. :D Muszę przemyśleć, czy dopisać ją do listy. ;)
  Pozdrawiam Lex May

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena