wtorek, 28 czerwca 2016

Cytatowa zachęcajka

Urlopy urlopami, ale  czytać trzeba :) Zapraszam Was do przeczytania kilku cytatów, które zachęcają mnie do przeczytania książek, może i Was zachęcą...
To właśnie wtedy, kiedy jesteśmy najbardziej sami, potrafimy przyjąć samotność drugiego człowieka.Powtarzała mu to bez końca po kłótniach, które zabiłyby ich oboje, gdyby emocjonalne rany mogły krwawić (...).To niesamowite, jak torturujące całą dobę zatrucie pokarmowe potrafi zbliżyć ludzi. Dojście do tego rodzaju intymności zajmuje miesiące-może nawet lata. Widziałem jak Dee szczytuje, teraz wiem, jak wygląda, gdy rzyga.Myśl o mnie, kiedy pada deszcz. Będę Twoim parasolem. Będę ochroną przed burzą, kiedy życie stanie się nieznośne. Nie pozwól, by deszcz Cię zmył.Mówią, że serce to tylko mięsień. Podobno w sferze uczuciowej nie odgrywa żadnej roli i tylko przez jakiś archaiczny pogląd, że jest ośrodkiem duszy - czy coś równie idiotycznego - traktuje się je jako symbol miłości. A jednak kiedy słuchałem w milczeniu słów Cate, każda wypowiadana przez nią sylaba była jak strzała dosięgająca mnie przez telefon i przysięgam, miałem wrażenie, że za chwilę moja pierś się zapadnie. Coś mi to przypominało. Niby nie da się złamać serca, bo tak naprawdę nie ma tam nic do łamania. A przecież już kiedyś musiałem opuścić wszystkich, których kochałem i to było właśnie takie uczucie. Może Jeremy Pratt też się tak czuł przed śmiercią. Może miał serce rozdarte na strzępy i stąd teraz ten ból: po prostu nie zdążyło się jeszcze zrosnąć przed otrzymaniem kolejnego ciosu.No i jak?? Udało mi się Was zachęcić? A może już je czytaliście??

11 komentarze:

 1. Uwielbiam zapisywać cytaty, a później się nad nimi zastanawiać, dodawać coś od siebie, uzupełniać własnym doświadczeniem życiowym. :) Czasem jeden mały cytat od razu przypomina mi fabułę książki i wrażenia towarzyszące podczas jej czytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Haha, ten mało smaczny cytat ze "Zniewolonych" nawet mnie zachęcił :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam cytaty, a "Zniewoleni" nawet jeden cytat mnie rozbawił :)super książka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zaklinacz czasu" piękny cytat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam większość książek, z których pochodzą te cytaty i ja również zwróciłam na nie uwagę podczas czytania :>

  Pozdrawiam ciepło, bookworm :>

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ja uwielbiam te cytaty które wybierasz *.*
  Świetne :D
  Porzeczkowy Sorbet

  OdpowiedzUsuń
 7. Cytat z "Jedwabnika" jest naprawdę dobry.

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam Chłopaka, który stracił głowę - polecam! Chociaż tak bardzo się jej wypierałam, że po nią nie sięgnę i w ogóle, a tu takie zaskoczenie! Chciałabym przeczytać Kiedy pada deszcz ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Chłopak, który stracił głowę" to wciąż wielka tajemnica dla mnie! A tak bardzo chcę przeczytać :)
  http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Zaczęłam się śmiać czytając cytat z Zniewolonych. Pierwszy raz słyszę o tej książce więc od razu wyszukałam jej opis oraz recenzje na lubimyczytac.pl. Muszę powiedzieć, że są mieszane. Zastanowię się nad tą książką, ale cytat zabawny!
  http://wielopasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama wybieram ulubione cytaty, ale zamieszczam je od razu w recenzji.... a potem wypadają mi z głowy ... :) Ale przynajmniej pamiętam z jakiej książki pochodzą te ulubione :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena