poniedziałek, 16 maja 2016

Armstrong Kelley- OdwetTo oni dali Chloe Saunders jej moce, a teraz chcą je odebrać. Wielki błąd...


Cała nasza czwórka - Tori, Derek, Simon i ja - uciekała przed Grupą Edisona, kiedy zorientowaliśmy się, że jesteśmy obiektami projektu Genesis, który polegał na tym, że produkowano paranormalnych na drodze modyfikacji genetycznych.
Moja ciotka Lauren była jednym z lekarzy uczestniczących w tym eksperymencie, ale zdradziła swoich kolegów i pomogła nam uciec. Teraz ona była w ich rękach... a przynajmniej taką miałam nadzieję.
Zeszłej nocy, kiedy ludzie z Grupy Edisona nas wytropili, pomocy starał mi się udzielić duch, który niestety bardzo przypominał ciotkę Lauren.
Mieliśmy być bezpieczni, bowiem schroniliśmy się w domu należącym do grupy, która sprzeciwiała się eksperymentom. I oto pojawił się duch nastolatka, który wiedział o projekcie...Chloe Saunders ma piętnaście lat i gorąco pragnęłaby być normalna, tymczasem jest genetycznie zmodyfikowaną nekromantką, która potrafi ożywiać zmarłych nawet bezwiednie.
Ratując życie, ona i jej równie "upośledzeni" przyjaciele uciekają przed złowrogą korporacją, która uczyniła ich takimi, jakimi są. Jakby tego było jeszcze mało, Chloe musi się zmagać ze swoimi uczuciami
do Simona, uroczego czarownika, i Dereka, zdecydowanie mniej uroczego wilkołaka. A ma niepokojące wrażenie, iż skłania się ku temu drugiemu... Czy to normalne?
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/84178/odwet„To straszne urodzić się bez wyobraźni. Ciekawe, czy to leczą?”

Jest to trzeci tom trylogii, która skradła moje serce. Chloe, Derek, Simon i Tori po wielu przygodach znaleźli schronienie u przyjaciela ojca chłopców. Andrew sprowadza swoich paranormalnych przyjaciół, żeby wyszkolili „dzieci". Jednak szkolenie nie idzie gładko. Nauczyciele są przerażeni możliwościami swoich uczniów. Dodatkowo „bezpieczny” dom, w którym zamieszkali okazuje się nawiedzony przez duchy szalonych mieszkańców, a po lasach krążą, żądne krwi, wilkołaki.

Oto cudowne zwieńczenie bardzo pochłaniającej trylogii. Chloe jako gówna bohaterka dojrzała, jest teraz bardziej świadoma swoich mocy i potrafi je (zazwyczaj) kontrolować. Bardzo łatwo się z nią utożsamić, przez co książkę czyta się jeszcze szybciej niż poprzednie tomy. A jeżeli chodzi o jej relacje z chłopakami, tutaj sytuacja się nieco komplikuje. Jednak dostałam w końcu ten romans, którego brakowało mi w pierwszym tomie.

„Odwróciłam oczy. Nie żeby źle wyglądał półnagi, wprost przeciwnie, i właśnie dlatego... Dobrze, ujmijmy to tak: przyjaciele najlepiej wyglądają w ubraniu”

Styl autorki nie zmienił się zbytnio, wciąż jest lekki i przyjemny, przez co książkę się wręcz pochłania. Całość wzbogacają często bardzo zabawne dialogi. „Odwet” pokazuje nam, że nic nie jest takie, jak się początkowo wydawało. W miarę czytania wcielamy się w rolę detektywa próbującego rozwikłać zagadkę i prześladowanego, który nie ufa już nikomu.

„Mieliśmy jeden pistolet, jednego wilkołaka, jednego poltergeista, jedną super czarownicę rzucającą czarami i jednego nie-tak-super czarodzieja i jednego zupełnie bezużytecznego nekromana, choć Liz szybko przypomniała mi, że potrzebuje mnie do przekazywania jej słów.”
Intrygi, zawiść i odrobina horroru wplecione w losy grupy wyjątkowych nastolatków. Po przeczytaniu całej trylogii mogę ją jedynie polecić !

Recenzje poprzednich tomów:

KELLEY ARMSTRONG - WEZWANIE

KELLEY ARMSTRONG - PRZEBUDZENIE


Tytuł: Odwet
Autor: Kelley Armstrong
Tłumaczenie: Jerzy Łoziński
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Stron: 360 


Książka bierze udział:
52 książki w 2016 (33/52)

9 komentarze:

 1. Lubię książki dla młodzieży, więc może skuszę się i na tę serię :). Brzmi dość ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do tej pory omijałam tę serię szerokim łukiem ale skoro polecasz, to może jednak dam jej kiedyś szansę :)

  Pozdrawiam cieplutko ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. seria wydaje się ciekawa i jak będę miała okazję to chętnie po nią sięgnę :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam wcześniej o tej serii, jak będę miała okazję, to chętnie przeczytam pierwszy tom i sprawdzę, czy to dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie czytałam jeszcze pierwszego tomu, więc wszystko przede mną.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem, że gdybym zobaczyła ten cykl w księgarni, na pewno bym go nie ruszyła. Jednak po Twojej opinii zastanowię się nad tym ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Najpierw musiałabym przeczytać pierwszy tom. Skoro tak wysoko oceniasz, to z pewnością nadrobię. :3
  Buziaki! :*

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam za sobą tylko pierwszy tom, ale niezwykle mnie oczarował i wkrótce zamierzam sięgnąć po kolejne części :)
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena