niedziela, 28 lutego 2016

Price Kalayna -Grobowa wiedźmaKalayna Price jest amerykańską  autorką dwóch serii powieści z gatunku urban fantasy i jest też  wciąż aktywną blogerką (klik) . "Grobowa wiedźma" jest pierwszą częścią z cyklu Alex Craft.  
                               
                                    

Alex jest wiedźmą, a jej głównym talentem jest przywoływanie cieni poprzez kontakt z ciałem zmarłego. Z jej usług często korzysta nie tylko policja miasta pełnego magi o nazwie Necros ale również prywatni klienci chcący skontaktować się ze swoimi zmarłymi bliskimi. Tym razem Alexis została poproszona o przywołanie cienia zamordowanego gubernatora Necros. Zadanie wydaje się proste, jednak od początku, wszystko idzie nie tak jak powinno. 
Na horyzoncie pojawia się przystojny detektyw, który robi wszystko aby uprzykrzyć jej życie, zostaje zaatakowana przez cień, który nie powinien mieć możliwości atakowania żywych istot, jest nawiedzana przez upartego ducha oraz staje oko w oko ze śmiercią, który swoją drogą wydaje się bardzo pociągającym facetem.


Ta powieść była dla mnie wielkim zaskoczeniem ponieważ nie spodziewałam się że mnie zainteresuje. Z moim upodobaniem do pięknych okładek  ta mnie nie powaliła, ponieważ moim zdaniem jest po prostu brzydka. Tytuł również niezbyt mi się spodobał, jednak zaciekawił na tyle że postanowiłam ją przeczytać. Muszę stwierdzić że to była bardzo dobra decyzja, wspaniale spędziłam weekend przy tej pozycji.  W tej powieści było wszystko czego można oczekiwać od weekendowej lektury: tajemnica,magia i nutka romansu.  Mnogość wątków  w powieści momentami aż przytłaczała i sprawiała że nie można było się oderwać od lektury, jednocześnie zmuszając mózg do wytężonego wysiłku przy próbach rozwiązania zagadki. 

Narratorem jest Alex co pozwoliło  jeszcze bardziej wczuć się w akcję, a prosty styl pisania Pani Price sprawia że tę powieść czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Jedyne czego mogę się przyczepić to brak jakiegokolwiek szerszego opisu istot  z którymi mamy do czynienia. Od początku zostajemy rzuceni, przez autorkę, na głęboką wodę i  trzeba się domyślać czym różni się  np. wiedźma Fae od Wyrd, przez co początek powieści wydaje się lekko zagmatwany. Jednak w miarę czytania  wszystko pięknie się klaruje. 

Moja ocena 5/6

Polecam tę powieść wszystkim wielbicielom gatunku urban fantasy. Jest wspaniałą rozrywką nie tylko weekendową i co najważniejsze daje się zapamiętać ;)4 komentarze:

  1. Nie jest to moje 'must read' ale może kiedyś się skuszę :) Nie jestem pewna czy to książka dla mnie.
    Justyna z livingbooksx.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Raczej nie w moim stylu, a i okładka nie zachęca (co sama zauważyłaś ;P), ale Twoja przychylna recenzja każe mi się chwilkę zastanowić nad "Grobową wiedźmą". Zwłaszcza, że lubię pierwszoosobową narrację i wielowątkowość. Szkoda tyko tego niedookreślenia opisu istot...

    Pozdrawiam z Po drugiej stronie książki i zostaję na dłużej :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena