poniedziałek, 13 kwietnia 2020

Karina Bonowicz- Nie wywołuj wilka z lasu


Tytuł: Nie wywołuj wilka z lasu
Seria: Gdzie diabeł mówi dobranoc
Autor: Karina Bonowicz
Wydawnictwo: Initium
Data wydania: 20.02.2020 
Stron: 624

Pięcioro przeklętych i tylko jedna zasada: jesteś z diabłem albo przeciwko niemu. 
Według legendy wiele stuleci temu czwórka przyjaciół została wygnana z rodzinnej wioski, gdyż ludzie lękali się ich czarów. Rozeszli się w cztery strony świata, ale zadziwiającym zbiegiem okoliczności i tak wszyscy dotarli w to samo miejsce – do czarciego kamienia. Tam wywołali diabła i dobili z nim targu... Ich potomkowie przez wieki odczuwali skutki tego paktu i bezskutecznie próbowali się z niego wywikłać. Czy przedstawicielom kolejnego pokolenia uda się wreszcie wrócić do normalności? Jakie przeszkody będą musieli wcześniej pokonać? Z jakimi przeciwnikami się zmierzyć? Jakich sojuszników pozyskać? Małe miasteczko na odludziu stanie się sceną niezwykłych wydarzeń.
Związani magiczną przysięgą, Alicja i Nikodem nie ustają w poszukiwaniach naczynia niezbędnego do odprawienia upragnionego rytuału. Tymczasem dokoła nich dochodzi do serii morderstw, jednak część ofiar szybko wraca z martwych. Para nastolatków może ufać wyłącznie sobie; nawet ich najbliżsi mają przed nimi starannie skrywane tajemnice. Na dodatek obrzęd odprawienia diabła znienacka staje pod znakiem zapytania. Czy w ostatniej chwili uda się znaleźć brakującego uczestnika rytuału? Opis wydawcy.
Nie wywołuj wilka z lasu” jest drugim tomem serii autorstwa Kariny Bonowicz pt. „Gdzie diabeł mówi dobranoc". Po przeczytaniu pierwszego tomu pt. "Księżyc jest pierwszym umarłym" nie mogłam się doczekać kontynuacji, gdyż wiele moich pytań pozostało bez odpowiedzi, a sama lektura pozostawiła po sobie ogromny niedosyt. Drugi tom miał odpowiedzieć na moje pytania i zaspokoić czytelniczą chęć lepszego poznania bohaterów. Czy tak się stało?
Drugi tom jest bezpośrednią kontynuacją tomu pierwszego, a więc nie sięgajcie po tę książkę, nie zapoznając się wcześniej z pierwszym tomem serii. Rozpoczęte w poprzednim tomie wątki rozwijają się w kierunkach, których nigdy bym się nie spodziewała. Bohaterowie, których wydawało mi się, że dobrze poznałam w pierwszej części, okazują się absolutnie innymi osobami, niż początkowo myślałam.


Akcja w książce wrze, nie ma tu miejsca na nudę, czas goni naszych bohaterów, ale przeszkody mnożą się jedna po drugiej, więc nie ma co liczyć, że wszystko pójdzie gładko. Nie wiadomo, komu można ufać, a kogo lepiej unikać. Przyjaciele okazują się wrogami, wrogowie jakoś niekoniecznie chcą być przyjaciółmi, ba! Tu nawet śmierć nie jest oczywistym końcem.


Zdziwiła mnie mnogość wątków oraz to, że nigdy, ale to nigdy nie udało mi się niczego przewidzieć. Osoby, które od samego początku posądzałam o niecne intencje, okazywały się tymi najmniej szkodliwymi i odwrotnie, te niegroźne miały swoje za uszami. Widać, że autorka ma wiele pomysłów i nie waha się wcielać ich w życie. O dziwo w jej powieściach nie ma chaosu. Mimo tak wielu wątków i całkiem pokaźnej hordzie bohaterów wszystko jest klarowne, czytelne i nie przytłacza czytelnika.


Tak jak się spodziewałam, autorka odpowiedziała mi na niektóre z nurtujących mnie pytań, ale w trakcie czytania pojawiło się ich o wiele więcej. Wraz z zakończeniem lektury pojawiło się ich jeszcze więcej, po raz kolejny zostałam zostawiona sama ze swoją wyobraźnią w oczekiwaniu na kontynuację. Biorąc pod uwagę to, jak zakończyła się powieść, raczej można się spodziewać kontynuacji.

„Nie wywołuj wilka z lasu”, a właściwie seria Kariny Bonowicz „Gdzie diabeł mówi dobranoc” to absolutnie fantastyczna pozycja, przy której można oderwać się od  przytłaczającej ostatnio rzeczywistości. Gdy niczego więcej nie pragniecie niż znaleźć się poza ścianami mieszkania, to te książki z całą pewnością Was zabiorą w niesamowite miejsca, zapewniając przy tym nietuzinkową rozrywkę. Polecam z uwagi na niecodzienną fabułę, niesamowitą akcję i absolutnie doskonały humor.

★★★★★★

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena