wtorek, 3 września 2019

M. S. Willis - Dla Ellison


Tytuł: Dla Ellison
Tytuł oryginału: Because of Ellison
Autor: M.S. Willis
Tłumaczenie: Piotr Roganowicz
Wydawnictwo: Niezwykłe
Data wydania: 24 lipca 2019
Stron: 302

Gdy miałem dziewiętnaście lat, interesował mnie tylko seks, narkotyki i imprezy. Miałem wszystko – wygląd, szybki samochód, gorącą dziewczynę. Nic w życiu nie było dla mnie ważniejsze.
Dopóki nie spotkałem Ellison James…
Kiedy spotkałem ją po raz pierwszy, była jak rozwścieczony byk. Wepchnęła mnie do błota i obrzucała wyzwiskami tak szybko, że ledwo nadążała z ich wymówieniem.
Była złośliwa.
Była nieuprzejma.
Wyprowadzała mnie z równowagi jak żadna inna kobieta.
Spędziłem z nią lato i towarzyszyłem jej przez trzy miesiące…
Otworzyła mi oczy.
Zmieniła moje życie.
Sprawiła, że stałem się lepszym człowiekiem.
Opis wydawnictwa.


Po tę powieść sięgnęłam zachęcona bardzo pozytywnymi opiniami osób, które miały okazję czytać tę powieść w oryginale. Bardzo lubię książki, które długo nie dają o sobie zapomnieć, a przy tym wywołują całą burzę emocji, które towarzyszą mi podczas czytania.
Jak to często bywa, książka nie pochłonęła mnie tak jak inne czytelniczki, bo co tu dużo mówić... gusta są różne. Ja niestety nudziłam się przez pierwsza jej część okrutnie. Do brnięcia przez fabułę zmusiło mnie tylko to, że podjęłam się jej zrecenzowania, w innym wypadku z pewnością odłożyłabym ją na półkę „może kiedyś do niej wrócę". Z pewnością szybko bym o niej zapomniała, bo początek był naprawdę rozczarowujący.

Sytuacja zmieniła się, gdy Hunter już po przebojach z Ellison wraca na studia całkowicie odmieniony. To, co drażniło mnie w nim na początku powieści, czyli jego ignorancja, butność i niezdecydowanie, zmieniło się w cechy, którymi pragnie się pochwalić każdy dojrzały mężczyzna. Hunter zapragnął walczyć o to, na czym mu zależy wszelkimi dostępnymi środkami. Nie było to łatwe, bo na drodze stawała mu równie uparta i bezwzględna Ellison.

Jak już wspomniałam, początek powieści był raczej mało ciekawy. Historia sprawiała wrażenie lekko zabawnej powieści obyczajowej, w której niewiele niespodziewanych rzeczy może się zdarzyć. Na szczęście później fabuła nabiera rozmachu i obiera całkowicie inny kierunek, niż można się tego spodziewać. Myślę, że głównym powodem tak wysokich ocen powieści jest właśnie jej druga połowa i zakończenie, dzięki którym ta lektura z pewnością na długo pozostanie w mojej pamięci.

„Dla Ellison” jest piękną książką, która w ogólnym rozrachunku, sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Nie jest to opowieść wciągająca od pierwszych stron, nie jest to historia, której nie można przestać czytać, ale niewątpliwie jest to książka bardzo życiowa, którą warto poznać.

 „Dla Ellison” to powieść bardzo smutna i jednocześnie niosąca pociechę. Bywa zabawna, irytująca, a czasem niestety niezbyt porywająca, ale jednocześnie jest to książka, z której wiele można się nauczyć, a jej zakończenie sprawia, że odkłada się ją z uśmiechem na ustach.
★★★★★★★✩✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena