sobota, 16 marca 2019

Melissa Darwood- Gordian

Tytuł: Gordian
Seria:Grzech tom I
Autor: Melissa Darwood 
Wydawnictwo: NieZwykłe 
Data wydania: 16 stycznia 2019
Stron: 258

Pikantna. Mroczna. Mocno erotyczna powieść.

Gordian zawsze stawia na swoim. Jest trenerem sztuk walki, studentem inżynierii, mężczyzną, któremu nie oprze się żadna dziewczyna. Z wyjątkiem nowo poznanej, przybranej siostry – Kiry, której zdobycie stanowi dla niego nie lada wyzwanie.

Gordian skrywa mroczne tajemnice. Zbrodnia, której się dopuścił trawi go od środka. Seks wydaje się być najlepszym sposobem na rozładowanie buzujących w nim emocji, lecz czy wystarczającym? Czy każdy grzech można odkupić? Czy rany z przeszłości mogą się zabliźnić na dobre? Czy dwoje poranionych przez życie ludzi powinno być razem?
Źródło opisu: niezwykłe

Z twórczością Melissy Darwood miałam okazję spotkać się podczas lektury „Luonto”, książki, która mnie absolutnie zachwyciła nie tylko świetną kreacją postaci, ale niezwykle skomplikowaną i dopracowaną w każdym detalu fabułą. Już wtedy wiedziałam, że z wielką ochotą poznam inne książki autorki i tak się też stało.

„Gordian” nie jest typowym bohaterem, którego spotykamy w modnych ostatnio powieściach erotycznych. Mimo że jest przystojny i przebojowy, jego zachowanie według mnie jest raczej odpychające. Brakuje mu tego magnetyzmu cechującego tak lubianych przez czytelniczki bad boyów. Śledząc jego losy początkowo zastanawiałam się, dlaczego ja się tak męczę tą książką, przecież w każdej chwili mogę ją odłożyć i zabrać się za lekturę, czegoś bardziej w moim stylu. Jedyne co kazało mi wracać do najnowszej powieści Melissy Darwood, to całkiem nieźle rozbudowany wątek fantastyczny, który co rusz się pojawiał pomiędzy wulgarnymi i bezosobowymi scenami seksu w wykonaniu Gordiana. Miałam nadzieję, że pojawienie się Kiry jakoś na niego wpłynie, że nagle się zmieni i przejrzy na oczy, dostrzegając swoje bezduszne zachowanie, ale cieszę się, że autorka postanowiła nie iść utartymi szlakami.

Czy polubiłam bohaterów Gordiana? I tak i nie. Tytułowy bohater z całą pewnością cierpi na pewne zaburzenia psychiczne, ale postanowił radzić sobie z tym sam, nie zważając na to, że słabo mu to wychodzi. Nie jest typem bohatera, w którym czytelniczka może się zakochać. Ja zdołałam mu jedynie współczuć i zrozumieć, dlaczego zachowuje się tak agresywnie i nieodpowiedzialnie, ale nie dałam mu rozgrzeszenia. Jeżeli chodzi o Kirę, to ta postać jest o wiele bardziej „przyjazna". Już od pierwszego spotkania nie dało jej się nie lubić, mimo że ona też okazała się bardzo tajemnicza. 

Gniew rodzi się z bezradności. Złość jest odpowiedzią na strach. 

To mogła być bardzo słaba książka, gdyby nie towarzyszący Gordianowi głos. Tu właśnie mamy do czynienia z fantastyczną częścią powieści, która nie pozwoliła mi oderwać się od książki. Czy mamy do czynienia z chorobą psychiczną, czy faktycznie ktoś lub coś prześladuje bohatera? Tego możemy dowiedzieć się jedynie czytając. 

Jeżeli macie ochotę na gorący i porywający erotyk to zdecydowanie odradzam najnowszą powieść Melissy Darwood, ponieważ mimo że samego erotyzmu jest tu dość sporo, to bardziej on pokazuje wewnętrzną brzydotę naszego głównego bohatera, niż rozpala zmysły. Ale jeśli macie ochotę na opowieść z dreszczykiem, zarówno brutalną, jak i nieoczywistą, a przy tym dającą nadzieję na mrożący krew w żyłach ciąg dalszy, to ta opowieść z pewnością się wam spodoba. 

Wyrządzoną krzywdę można wybaczyć, ale nie zapomnieć. 

„Gordian” okazał się książką całkowicie inną niż tego oczekiwałam. Początki były trudne, raziło mnie wszystko od kreacji głównego bohatera, po język jakim posługiwała się autorka. Z czasem te wady przestały mieć znaczenie, a sama historia Gordiana zmieniła się z bardzo słabej powieści w coś niesamowicie świeżego i porywającego. Polecam ją jednak raczej fanom fantastyki niż klasycznych erotyków.
★★★★★★✩✩


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena