piątek, 14 grudnia 2018

K.C. Lynn-Fighting TemptationTytuł: Fighting Temptation
Cykl: Mężczyzna z honorem
Autor: K.C. Lynn
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 14 listopada 2018
Stron: 456Jaxson jest arogancki, skłonny do złości i agresji. Ale jest także wyjątkowy, silny i honorowy. Uwielbiam wszystkie jego wady bezwarunkowo i nieodwołalnie. Chociaż on sam nie wierzy w miłość, ja zawsze będę go kochała.
Julia Sinclair

Julia różniła się od wszystkich ludzi, których znałem. Wcześniej nigdy bym nie przypuszczał, że może istnieć ktoś równie dobry i szczery. Im lepiej ją poznawałem, tym bardziej byłem od niej uzależniony. Z każdą chwilą spędzoną razem niszczyła jakąś część mroku, który wciąż we mnie tkwił. Dzięki Julii moje gówniane życie nie wydawało się takie okropne. I zanim się spostrzegłem, zakochałem się w dziewczynie nie z tego świata.
Jaxson Reid

Niecodzienna para przyjaciół – niewinna dziewczyna o dobrym sercu i powszechnie znany „niegrzeczny chłopiec”. Los sprawił, że ich ścieżki się przecięły, co sprawiło, że powstała między nimi silna więź oraz pojawiła się pokusa, której oboje pewnej nocy ulegli.
Mija pięć lat. Jaxson wraca do jedynej dziewczyny, która była dla niego ważna, aby naprawić błędy przeszłości. Jednak jest ktoś, kto nie cieszy się z jego powrotu. Ktoś, kto uważa, że Julia ma już kogoś, kto o nią zadba i nie cofnie się przed niczym, aby ten stan rzeczy nigdy nie uległ zmianie.
Jaxson nie tylko będzie musiał stanąć do walki w obronie Julii, ale zmierzyć się również z dręczącymi jego duszę demonami: śmierci, zepsucia, destrukcji i wojny.

K.C. Lynn pochodzi z małego miasta w Zachodniej Kanadzie. Wychowała się wraz z czworgiem rodzeństwa — dwiema siostrami i dwójką braci. Wyszła za mąż za swoją szkolną sympatię, mają czwórkę dzieci. Jej słabość do romansów stała się motywacją do napisania jej pierwszej powieści. To wtedy otworzył się przed nią piękny świat, w którym odkryła swoje powołania... bycie pisarką.

"Przed wejściem do domu udaje mi się powstrzymać szloch.
Gdy tylko jednak zamykam za sobą drzwi, rozpadam się, wiedząc, że straciłam jedyną osobę, do której na zawsze będzie należało moje serce."

Lubię, gdy główni bohaterowie bardzo się od siebie różnią pod względem charakteru. Zazwyczaj takie połączenia generują wiele nieporozumień, a w książce wciąż coś się dzieje. Gdy dodać do tego okładkę, która cieszy oko i wspaniale będzie się prezentowała na mojej półce, ciężko przejść mi obok takiej książki obojętnie. Wznosząc z okładki, spodziewałam się lektury romantycznej i z pieprzykiem, która umili mi długie grudniowe wieczory. Dostałam książkę, która wywiera wiele emocji, a wspomniany „pieprzyk” wcale nie jest delikatny.

Początek debiutanckiej powieści K.C. Lynn nie zapowiadał się jakoś szczególnie ciekawie, ot zakazana miłość złego chłopaka z dziewczyną z dobrego domu. Czytałam ziesiątki książek o podobnej fabule, ale tu wszystko potoczyło się nieco inaczej. Miłość przedstawiona przez K.C. Lynn nie jest tym uczuciem, na które natykamy się w większości książek. Tu dzieje się coś spektakularnego i niepowtarzalnego. Julia i Jaxson tworzą niesamowitą parę, która pomimo tego, że darzy się wielkim uczuciem, wciąż się rani, tzn. najczęściej rani on, ale ona po latach rozłąki nie jest już tak łagodna i oddana jak było na początku.


K.C. Lynn na potrzeby powieści stworzyła wielu ciekawych bohaterów, których bardzo chciałabym poznać lepiej. Na szczęście jeszcze przed zakończeniem książki, miałam taką możliwość, dzięki zamieszczonemu fragmentowi drugiej części serii. Jeżeli chodzi o bohaterów głównych, to nie da się ich nie lubić, mimo że potrafią czasami irytować. Narracja z perspektywy obojga bohaterów znacznie ułatwia ich zrozumienie. To niby niewiele, ale gdyby nie to, gdybym nie wiedziała, co nimi kieruje, z pewnością denerwowałoby mnie ich nielogiczne zachowanie, a tak po skończonej lekturze, wciąż jestem zauroczona książką i z niecierpliwością czekam na pojawienie się kolejnego tomu.

"Czułam, że nigdy sobie nie wybaczę, jeżeli coś ci się stanie, a nigdy się nie dowiesz, jak bardzo cię kocham. – Ostatnie słowa są już wyłkane, a moje serce rozbite tak bardzo, że nie potrafię ukryć bólu."

„Fighting temptation” jest książką przepełnioną emocjami, ale i nie brakuje w niej akcji.  Poza typowymi problemami par, nasza musi radzić sobie z przeszłością i złamanym sercem. Jakby tego było mało, na horyzoncie pojawia się opętany obsesją psychicznie chory adorator, któremu bardzo nie podoba się pojawienie Jaxsona.

„Fighting Temptation” jest powieścią zaskakującą i bardzo wciągająca. Autorka początkowo usypia czujność czytelnika, by w odpowiednim momencie go zmiażdżyć, zszokować i złapać w swoje sidła. W tej książce jest wszystko, dramaty, obsesja, rozgoryczenie i wielka miłość, po prostu nie można się przy niej nudzić. Bardzo polecam i z niecierpliwością czekam na kolejny tom z serii Mężczyzna z honorem.
★★★★★★✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena