wtorek, 20 listopada 2018

Ewa Pirce - Obietnica


Tytuł: Obietnica
Autor: Ewa Pirce
Wydawnictwo: NieZwykłe
Data wydania: 25 października 2018
Stron: 456


Brian Wild złożył obietnicę. Zamierzał jej dotrzymać kosztem wszystkiego, co posiadał, włączając w to rodzinę. Motorem napędowym jego działań była zemsta. By wymierzyć sprawiedliwość, gotów był podjąć każde ryzyko. Jednak gdy przeznaczenie przejmuje pióro i zaczyna za nas pisać powieść w księdze zwanej życiem, nawet najbardziej misterny, układany latami plan może lec w gruzach. Bywa, że zostajemy pokonani jednym spojrzeniem. Zniewala nas jeden uśmiech, hipnotyzuje gest, niszczy słowo. Świat staje na głowie, a narzędzie zemsty okazuje się naszą zgubą.

Trzeba uważać, jakie obietnice składamy. Kilka słów spowodowanych cierpieniem i gniewem przeobraża się w bombę, która może eksplodować w naszych dłoniach, niszcząc wszystko, na co tak ciężko pracowaliśmy. 
źródło opisu: niezwykłe

Ewa Pirce zwróciła moją uwagę już podczas premiery swojej pierwszej powieści pt. „Córka pedofila”, jednak jej twórczość poznałam, sięgając po książkę, której nie dało się nie zauważyć w środowisku blogosfery. „Obietnica” jest bowiem książką, którą zachwalają nie tylko blogerki książkowe, ale i inne autorki. Właśnie dlatego podeszłam do jej lektury z wielką ciekawością, licząc na niepowtarzalną rozrywkę.

"Z uczuciami wiązał się smutek i ból. Człowiek zakochany jest mniej czujny i narażony na nieprzyjemności. Jest słabszy, łatwiej go zranić."

Książka Ewy Pirce jest powieścią prowadzoną w narracji pierwszoosobowej z podziałem na bohaterów, dzięki czemu nic nie pozostaje w sferze domysłów. Wiemy jakie uczucia w Olivii wywołał Brian i odwrotnie. Wiemy też jaki plan ma nasz główny bohater i że nie ma nic, co mogłoby go powstrzymać przed spełnieniem danej rodzinie obietnicy. Mimo że z góry wiemy jakie uczucia targają bohaterami, to absolutnie nie zmniejsza to ciekawości odnośnie do przebiegu fabuły. Ja najbardziej byłam ciekawa tego, czy Brian wcieli swój plan w życie, czy może poczuje do Olivii coś na tyle mocnego, że zrezygnuje z zemsty.

Tworząc swoją bohaterkę Ewa Pirce wykreowała osobę o dwóch obliczach. Dla świata cicha, spokojna i ułożona, idealna córka swojego wpływowego ojca. W głębi ducha to szalona buntowniczka, która nie daje sobą łatwo sterować, ale tę stronę swojej osobowości skrzętnie ukrywa. To właśnie Brian wyzwala w niej to drugie ja, które może ściągnąć na nią wiele problemów.

„Obietnica” jest książką, która zaciekawiła mnie od samego początku, ale gdzieś po drodze nieco znudziła. Nie jest tak, że nic tam się nie działo-bo działo się całkiem sporo. Rodzące się uczucia pomiędzy bohaterami oraz całkiem niemało scen łóżkowych nadały lekturze nieco pikanterii, ale ja nie mogłam doczekać się finału tej historii i ciężko było mi się skupić na innych aspektach tej opowieści. Na szczęście po uśpieniu mojej czujności autorka postanowiła znacznie podkręcić akcję i od tej pory nie było już mowy o nudzie. Samo zakończenie uważam za bardzo udane, mimo że nie takie, jakiego się spodziewałam, to nie mogę doczekać się kontynuacji.

"Słowa nie ranią fizycznie, ale zostawiają o wiele gorszy ślad. Są dotkliwsze, zadają rany, które nieustannie krwawią, a wywołany przez nie ból, nigdy nie łagodnieje. Odradza się na nowo z każdym powracającym wspomnieniem. Rana na ciele prędzej czy później się zagoi, natomiast ta w pamięci, nawet jeśli się zabliźni, pozostanie już w niej na zawsze."

„Obietnica” nie jest książką, która nie daje odetchnąć czytelnikowi, ale z całą pewnością potrafi zaciekawić. Jest tu dramat, jest miłość, zemsta oraz wcale nie mało zawirowań, zarówno tych małych, jak i całkiem poważnych. Jeżeli szukasz romantycznej historii z odrobiną pikanterii, to ta powieść będzie dla Ciebie idealna.
★★★★★★

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena