wtorek, 16 października 2018

Karolina Sikora- Nadchodzi ciemność

Tytuł: Nadchodzi ciemność
Autor: Karolina Sikora
Wydawnictwo: NovaeRes
Data wydania: 20.09.2018
Stron: 468


Przyjdą czasy, kiedy nadejdzie ciemność, a Ty będziesz musiał zadecydować, czy potrafisz się jej przeciwstawić.

Oto historia inna niż wszystkie, które czytałeś do tej pory. Znajdziesz w niej wrażliwego, samotnego chłopca, który w tajemniczych okolicznościach odkrywa świat elfów, Dallaków i Kirków. Świat, w którym ścierają się ze sobą siły dobra i zła, a jasność stara się przezwyciężyć nadchodzącą ciemność. Jak zakończy się Wielka Bitwa? Czy przyjaciele Wybrańca ocaleją? Co stanie się z królem Connorem uwięzionym w ciele lwa? 


Daj się porwać tej ekscytującej opowieści i przekonaj się, jak wielka moc drzemie w niepozornym chłopcu – takim jak ten, którego mijałeś dziś na ulicy. https://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=nadchodzi_ciemnosc,druk 


Rafe'a poznajemy w dość trudnym dla chłopaka okresie. Przytłoczony przez odejście ojca zaczyna śnić o przedziwnych rzeczach. Na jawie również pojawiają się obrazy, których normalny człowiek nie widzi. Chłopak zaczyna się zastanawiać, czy aby wszystko z nim w porządku, czy wydarzenia ostatnich dni nie pomieszały mu w głowie. Sytuacja nieco się klaruje, gdy podczas zakupów w czasie przedświątecznej gorączki zostaje wciągnięty do zamarzniętego jeziora. 

Chłopak zostaje wciągnięty do świata ze swoich snów. Okazuje się, że właśnie on jest odpowiedzialny za jego uratowanie. Gdy wydaje mu się, że wszystko nabiera sensu i jest pewien, że nareszcie ma cel w życiu, a on sam jest wyjątkowy, spotyka Morveren, której słowa wszystko zmieniają. Komu zaufa Rafe? Czy to, co wydaje się dobre, faktycznie takie jest? Czy osoba, którą wszyscy oczerniają, a on sam pragnie nie opuszczać jej boku może okazać się czarnym charakterem w opowieści snutej przez Arianne? 

Nie podobało mi się podejście Rafe'a do rewelacji, których dowiaduje się na temat Kaaranu w Lithlier. Otóż chłopak od samego początku nie wątpi w istnienie, tego przedziwnego świata i jego mieszkańców. Lew mówiący ludzkim głosem? Spoko! Chordy elfów z królową na czele? Oczywiście, że tak! Dla mnie takie podejście jest bardzo mało wiarygodne. 

Barwne opisy pomagają wyobrazić sobie opisywany przez autorkę świat, a mnogość postaci i zdarzeń nie pozwala się nudzić i zarazem wymaga pewnego skupienia podczas czytania, w przeciwnym razie można się pogubić, wśród tkanych przez autorkę pajęczyn opowieści. Warto jednak się wysilić i skupić na lekturze, żeby należycie wciągnąć się w jej niesamowitą fabułę. 

Nadchodzi ciemność to absolutnie niezwykła powieść! Z rozmachem nakreślony świat, pełen fantastycznych istot uwodzi swoją niesamowitością, a odwieczna walka dobra ze złem sprawia, że ciężko oderwać się od lektury. Przy tej książce nie można się nudzić! Burzliwa akcja i nieprzewidywalna fabuła, zapewniają niezapomnianą przygodę podczas lektury. Polecam! ★★★★★★✩✩

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena