środa, 18 kwietnia 2018

Danielle Steel - Nie wszystko stracone


Tytuł: Nie wszystko stracone
Autor: Danielle Steel
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 18 kwietnia 2018
Stron: 352Jak to jest, kiedy tracisz wszystko?

Perfekcyjne życie Sydney rozpada się, kiedy jej mąż ginie w wypadku. Ukochany mężczyzna, dom, bezpieczeństwo – wszystko to znika w jednej chwili. Zdana tylko na siebie, bez środków do życia musi podjąć walkę o odzyskanie szczęścia.

Kiedy Sydney dostaje pracę w przemyśle modowym, wierzy, że to pierwszy krok w stronę nowego życia. Jednak w świecie, którym rządzą pieniądz i chęć władzy, trudno jest znaleźć bezpieczną przystań. Znacznie łatwiej – narazić się na śmiertelne niebezpieczeństwo…

Czy Sydney odzyska szczęście, mimo że straciła już wszystko?
A może, dopóki mamy siłę, by walczyć – jeszcze nie wszystko stracone?
https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,110315,Nie-wszystko-stracone

Danielle Steel napisała ponad 120 książek, które zostały przetłumaczone na 43 języki i wydane w 69 krajach. Największą sławę przyniosły jej jednak powieści obyczajowe, które oczarowały miliony kobiet na całym świecie. Jest założycielką dwóch fundacji charytatywnych działających na rzecz dzieci upośledzonych i osób bezdomnych. Matka dziewięciorga dzieci. Mieszka w San Francisco i Paryżu

O Danielle Steel słyszał chyba każdy, nie każdy miał jednak styczność z jej twórczością. Ja do tej pory nie miałam tej przyjemności, więc z wielkim zaciekawieniem sięgnęłam po powieść tej znanej i lubianej na całym świecie autorki. Nie mogłam się doczekać aż i ja poznam jej fenomenalne pióro.

Gdy poznajemy Sydney, jej życie się wali. Jej ukochany mąż zginął w wypadku, zostawiając ją na łasce pasierbic, które szczerze nienawidzą swojej macochy. Nic więc dziwnego, że pozbawiają żonę ojca wszystkiego, co ta posiada. Sydney z dnia na dzień z bogatej i szanowanej damy stała się, zubożałą, wstydliwą znajomą, której wyparli się nawet takzwani przyjaciele rodziny. 
Gdy wydaje jej się, że już absolutnie nic nie może iść gorzej, los się do niej uśmiecha. Na jej drodze staje Paul, który proponuje jej dobrze płatną pracę w branży modowej. Kobieta przyjmuje propozycję, mimo iż firma Paula nie cieszy się dobrą sławą w modowym środowisku. Nawet nie wie, że ta decyzja może zaważyć na jej całym życiu.

„Nie wszystko stracone” jest książką bardzo spokojną, czyta się ja z zaciekawieniem, ale nie wywołuje większych emocji. Akcja jest jednostajna i przez całą powieść nie zmienia swojego tempa. Powieść D. Steel zawiera w sobie wszystkie niezbędne cechy dobrej powieści obyczajowej, nie można jej zarzucić żadnych błędów, czy braku konsekwencji w zamyśle. Bohaterowie, mimo że nieco płascy i przewidywalni, bez problemu zyskali moją sympatię, a historie w niej opisane są poruszające i jak najbardziej realne.
Jedyne co mi się nie podobało i poczułam się tym bardzo zawiedziona, to był brak żywszych reakcji ze strony bohaterów. Gdy czytałam o ich smutku, nie odczuwałam ich uczuć. Nie uśmiechałam się, gdy bohaterowie byli szczęśliwi. Brakowało mi tu odrobiny pikanterii, może jakiegoś spisku, może gorącego romansu, a może odrobiny temperamentu bohaterów. 


„Nie wszystko stracone” jest bardzo odprężającą powieścią. Doskonale sprawdzi się jako spokojna i relaksująca lektura. Ciekawa i złożona fabuła gwarantuje przyjemnie spędzony czas.


★★★★★★✩✩✩

13 komentarze:

 1. Bardzo mnie zaciekawiła Twoja recenzja, bardzo lubię powieści tego typu. Ludzie mają wiele rzeczy i nagle je tracą.. To smutne..

  http://luxwell99.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. „Nie wszystko stracone” to przykład dobrej, klasycznej literatury obyczajowej. Świetnie nadaje się na kilka długich i coraz cieplejszych wieczorów, więc warto sięgnąć po nią szczególnie wtedy, gdy ma się ochotę na odrobinę relaksu z książką w dłoni. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki tej autorki. Tej jeszcze nie czytałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba raczej nie sięgnę :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze nie zapoznałam się z twórczością Steel :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja lubię pióro tej autorki, więc na pewno przeczytam. Jestem ciekawa moich wrażeń po lekturze.:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś zaczytywałam się w Steel czy Sparksie. Dziś nie jestem przekonana:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo lubię książki tej Autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sporo dobrego słyszałam o twórczości tej autorki, sama jednak nie czytałam żadnej jej książki :) Po tę powieść z wielką chęcią kiedyś sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jedni chwalą tę książkę, inni są nią rozczarowani, sprawdzę sama ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też czytałam kilka rozczarowanych tą książką recenzji i sama już nie wiem, czy ją czytać czy nie...zobaczymy czy będę mieć okazję. ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jakoś nie po drodze mi z twórczością Steel i chyba jeszcze długo tak zostanie.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. No cóż, raz czy dwa jakaś jej książka mi się przewinęła, ale ogólnie o twórczości Steel nie wiem nic i nie chcę tego zmieniać, bo to nie moje klimaty. xD "Nie wszystko stracone" najwyraźniej też nie oferuje niczego, co by mnie zainteresowało, a jedynie irytację bohaterami. xD Zdecydowanie odpuszczam. :P
  Pozdrawiam, Lex May

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena