poniedziałek, 25 września 2017

Klaudia Kloc-Muniak-Gdybym jej uwierzył


Tytuł: Gdybym jej uwierzył
Autor: Klaudia Kloc-Muniak
Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2017
Stron :292

Z dnia na dzień rzuciła wszystko, staż w  Laboratorium  Kryminalistycznym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, studia podyplomowe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, ukochanego mężczyznę oraz przyjaciół, i wyjechała do Lipek na Podkarpaciu.

Julia nie wierzyła we własne szczęście, kiedy po rozmowie kwalifikacyjnej jeszcze tego samego dnia otrzymała ofertę pracy w BioSteam. Stanowisko samodzielnego asystenta badawczego to wspaniała i zapewne niepowtarzalna szansa dla młodego biotechnologa. Kiedy po niedługim czasie zaoferowano jej inne, lepsze, bardziej odpowiednie dla osoby z takim potencjałem stanowisko a związane z nim wynagrodzenie wręcz powalało, Julia była oszołomiona i jakże przy tym szczęśliwa.

Chcąc udowodnić, jak bardzo docenia to wyróżnienie, jakim jest praca w elitarnym zespole naukowców przy wyjątkowo ważnym projekcie, z wielkim entuzjazmem rzuciła się w wir pracy. W laboratorium spędzała całe dnie, ale i tak było jej mało. Ciekawska natura Julii zaprowadziła ją do drzwi, których nie powinna była otwierać...
W tym samym czasie policja odnajduje kolejne ciało. Kolejna ofiara morderstwa. Kolejna, która przed śmiercią pracowała dla BioSteam.

Klaudia Kloc-Muniak ur. 1987 - pochodzi z małej miejscowości koło Dębicy na Podkarpaciu. Z wykształcenia biotechnolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracuje w innowacyjnej firmie biotechnologicznej Tecera w Londynie na stanowisku Research scientist. Wolne chwile poświęca największej pasji, czyli książkom.

Autorka uczyniła, jak mogłoby się zdawać, nudną pracę laborantki, pełną niebezpieczeństw przygodą życia. Główna bohaterka, młoda, zdolna, bardzo ambitna kobieta, która dla kariery poświęca bardzo dużo. Jej postać może nie zachwyca, ale z pewnością budzi sympatię. Zgubna okazuje się jej ciekawość i dociekliwość. Pewnego dnia Julia po prostu znika, a głównym podejrzanym staje się jej były chłopak Kamil. On jednak zarzeka się, że nie ma nic wspólnego ze zniknięciem Julii. Czy Julia się odnajdzie? Jak potoczy się policyjne śledztwo?

„Gdybym jej uwierzył” wciąga już od pierwszej strony, a ciekawość nie opuszcza, aż do ostatniej. Nudna praca laborantki przeradza się w przygodę życia pełną niebezpieczeństw, nielegalnych eksperymentów i niewyjaśnionych morderstw. Była zaskakująca, była intrygująca, była taka jak lubie.Gorąco polecam!

11 komentarze:

 1. Miałam studiować na ŚUM-ie, a choć ostatecznie wywiało mnie do Wrocławia, to i tak jestem ciekawa tej książki, lubię czytać takie "lokalne" powieści - chociaż zazwyczaj okazują się być stosunkowo słabe. Do tej jestem trochę sceptycznie nastawiona, ale może kiedyś sięgnę, tak z czystej ciekawości. ;)
  medycy nie gęsi

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest to do końca mój klimat, ale fabuła jest dość interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już mam ochotę przeczytać. Co dzieje się w tym laboratorium, że giną ludzie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaintrygowała mnie ta książka. To właśnie jest to czego szukam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz słyszę o tej lekturze :) I jej fabuła mnie bardzo zafascynowała. Myślę, że byłaby dobra pozycja na jesienny wieczór :) Chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Już sam tytuł mnie zaintrygował. O książce nie słyszałam, ale zapisuje sobie tytuł i będę na nią polować ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Brzmi bardzo interesująco. Trzeba będzie ogarnąć tę lekturę :)

  Pozdrawiam
  kasiaiksiazki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Musze przeczytać! Lubię takie wciągające książki

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapowiada się bardzo ciekawa lektura. Zapewne ta książka przypadnie mi do gustu, a apetyt na nią został zaostrzony. :) No nic, muszę dopisać kolejny tytuł do listy. xD
  Pozdrawiam Lex May

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena