czwartek, 18 maja 2017

Zapowiedzi wydawnicze

Otrzymałam informację, że przed wakacjami czeka nas kilka gorących premier, między innymi:

Powieść Agnieszki Hałas "Olga i osty" to tegoroczna nominacja do Śląkfy, polskiej nagrody fantastycznej, przyznawanej od 1984 przez Śląski Klub Fantastyki. 
Kogo odnajdziesz po drugiej stronie lustra?
Olga Pańkowska to nieśmiała marzycielka, której niezbyt się wiedzie w życiu. Pewnego dnia ratując bezpańskiego kota, trafia do baśniowego świata i zostaje gospodynią w domu czarodzieja. Jednak tak naprawdę ta historia zaczyna się znacznie wcześniej – w dzieciństwie Olgi, zanim jej rodzice się rozwiedli… Okazuje się, że magiczna rzeczywistość to tylko początek podróży, dzięki której Olga upora się z przeszłością i stanie się gotowa na pasjonujące, dorosłe życie.
http://www.empik.com/olga-i-osty-halas-agnieszka,p1119025575,ksiazka-p


"Miłość, która przełamała świat" Emily Henry to znakomite połączenie science-fiction i romansu!Premiera książki jest 14 czerwca. 


Zaryzykować przyszłość, zanurkować w nieznane i zdobyć wymarzoną miłość.

Natalie spędza lato w swoim rodzinnym miasteczku w Kentucky. To ostatnie tak leniwe wakacje przed rozpoczęciem studiów. Dzień za dniem toczy się bez żadnych ciekawych wydarzeń, dopóki dziewczyna nie zacznie obserwować dziwnych rzeczy. Zielone drzwi do jej pokoju nagle stają się czerwone, znika ogród, który rozciągał się obok przedszkola. W miejscu miasteczka znikąd pojawiają się wzgórza. Natalie czuje, że dzieje się coś niepokojącego. Wtedy odwiedzą ją sympatyczna, ale tajemnicza postać, która ostrzega: "masz tylko trzy miesiące, aby go uratować". Następnej nocy Natalie spotyka na boisku szkolnym pięknego chłopca imieniem Beau, a czas i przestrzeń przestają dla niej istnieć. Istnieją tylko Natalie i Beau…
Przepiękna opowieść o słodko-gorzkim końcu dzieciństwa, gdy marzymy nie tylko o naszej przyszłości, lecz także o tysiącach dróg, którymi nie odważyliśmy się podążyć.
http://www.empik.com/milosc-ktora-przelamala-swiat-henry-emily,p1142431385,ksiazka-p


Zainteresowanym kryminałami polecam "Festiwal" Andrzeja Dziurawca, premiera 24 maja.


Makabryczne zbrodnie i gorączkowe śledztwo - Andrzej Dziurawiec zabiera czytelników w szaleńczy pościg ulicami Warszawy. Mroczna i krwawa kontynuacja Bastarda!
W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta w sprawie seryjnego zabójcy, ponownie znaleziono zwłoki. Ofiarą jest znana feministka, matka przyjaciółki Szuberta, Havy. Sława zabitej kobiety, guru feministek i gwiazdy feministycznego festiwalu Waginalia, nie ułatwia policjantom pracy. Giną kolejne feministki. Śledztwo prowadzi w świat warszawskich subkultur - ekstremalnego feminizmu, drag queens, klubów LGBT i squatów. Pętla wokół Szuberta zaciska się. Celem mordercy stają się jego najbliżsi. By ich ochronić emerytowany glina musi znaleźć mordercę. Mordercę, którego napędza chora, obłąkana miłość. Najokrutniejsze są zbrodnie z miłości.
http://www.empik.com/festiwal-dziurawiec-andrzej,p1136065482,ksiazka-p

Któraś z książek wpadła Wam w oko? Planujecie je przeczytać?

6 komentarze:

 1. Ja w czerwcu czekam na premierę Lokatorki. Zaciekawił mnie Festiwal, z chęcią sięgnę po tę książkę.

  Pozdrawiam
  zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. "Olga i osty" ma ciekawą okładkę, ale oprócz tego to ani opis, ani gatunek mnie nie przyciąga.
  Nie rozumiem tęczy przy okładce "Miłości, która przełamała świat" - myślałam, że będzie to wątek miłosny między tą samą płcią, a tu... rozczarowanie.

  http://wielopasja.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się nad "Miłością, która przełamała świat", ale jeszcze się nie zdecydowałam czy sięgnę. Opis nawet ciekawy, ale poczekam na jakieś opinie.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie "Festiwal". :D Makabryczne zbrodnie i śledztwo? Książka wprost dla mnie. :P

  OdpowiedzUsuń
 5. "Festiwal" mnie zaintrygował!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena