środa, 7 grudnia 2016

Matthews Carole -Miłośniczki Czekolady i ślub




Słodsza od czekolady jest tylko miłość!


Dziewczyny z Klubu Miłośniczek Czekolady już się cieszą na ślub roku, ale życie jak zwykle mnoży przeszkody…
Lucy musiała odejść z pracy w kawiarence Czekoladowe Niebo. Czy powinna skorzystać z pomocy dawnego narzeczonego - osoby absolutnie niegodnej zaufania? Nadia ma wreszcie szansę na miłość, ale związek z Jamesem oznacza dla niej wyjazd z Londynu. Autumn nie może się doczekać niezwykle ważnego spotkania ze swoim dzieckiem, którego nie widziała od wielu lat, ale pojawiają się nieoczekiwane komplikacje. Chantal wiele przeszła, w końcu znalazła szczęście, lecz złe wieści wywrócą jej świat do góry nogami.

W trudnych chwilach jak zwykle niezawodna okazuje się przyjaźń i… duża porcja czekolady.                                                   http://www.harpercollins.pl/

Carole Matthews jest znana z pełnych humoru powieści dla kobiet. Na swoim koncie ma 27 powieści, z których wiele znalazło się na listach bestsellerów "Sunday Times" i "USA Today". Jej książki wydano w 31 krajach i sprzedano w liczbie 4,5 miliona egzemplarzy. W Polsce znana jest z powieści takich jak "Z tobą lub bez ciebie" i "Na dobre i na złe". Największą popularność przyniosła jej seria o Klubie Miłośniczek Czekolady. Carole pojawia się w telewizji, jest częstym gościem w radiu. Kiedy nie pisze powieści albo e-maili do fanów w domu Milton Keynes, cieszy się przyjemnościami, jakie daje czekolada i podróże do odległych miejsc.


„Ślub Miłośniczek Czekolady” to kontynuacja losów bohaterek  powieści „Klub Miłośniczek Czekolady”, „Dieta Miłośniczek Czekolady” i „Święta Miłośniczek Czekolady”.



Z ciężkim sercem przyznaję, że zaczęłam czytać serię od końca, czyli od ostatniego tomu, przez co zaspojlerowałam sobie okrutnie poprzednie części. Co zadziwiające fakt ten nie odebrał mi ani odrobiny przyjemności z lektury powieści Matthews.


Poznajemy cztery kobiety, cztery przyjaciółki, cztery miłośniczki czekolady, każda z nich jest inna, ma inne doświadczenia życiowe, mierzy się z różnymi problemami, ale właśnie przyjaźń i uwielbienie kalorii zawartych w czekoladzie, pchnęła ich do założenia klubu miłośniczek czekolady. Bywa, że ciężko jest mi utożsamić się z głównymi bohaterami, gdy jest ich tak wielu, jak w przypadku tej książki, jednak lekki i niewymagający styl pisania autorki, sprawia, że Lucy, Autumn, Nadia i Chantal stały i się bardzo bliskie.

Autorka wykazała się niezwykłą zręcznością, wplatając w tak lekką i zabawną książkę tematy trudne i niejednokrotnie bolesne, przez co jej historia nabiera realizmu i bardzo wciąga, przestając być jedynie lekką niezobowiązującą rozrywką, a stając się historią zmuszającą czytelnika do refleksji.

Ciekawym zabiegiem jest również uwydatnienie mniejszych i większych wad w charakterach kobiet z jednoczesnym (dla mnie strasznie irytującym) idealizowaniem męskich postaci. Książęta bez skazy na białych rumakach nie mają żadnych szans w starciu z panami opisanymi przez C.Matthews.

„Miłośniczki Czekolady i ślub” jest kontynuacją cyklu „Klub Miłośniczek Czekolady”, jednak śmiało mogłaby stanowić odrębną powieść, gdyż nieprzeczytanie poprzednich tomów nie przeszkadza w najmniejszym stopniu podczas czytania.

To lekka i przezabawna opowieść, która potrafi wzruszyć niczym „Pretty Woman". Jeżeli masz ochotę na komedię romantyczną, przy której umilisz sobie przedświąteczną gorączkę, ta powieść będzie idealna. Ja zdecydowanie polecam!




Tytuł: Miłośniczki Czekolady i ślub
Cykl: Klub Miłośniczek Czekolady(tom IV)
Autor: Carole Matthews
Tłumaczenie: Elżbieta Regulska-Chlebowska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 9 listopada 2016
Stron:  368




Książka bierze udział:



8 komentarze:

 1. Będę chciała serię tę przeczytać od samego początku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze tej książki i pewnie sięgnę po nią w wolnym czasie. Tym bardziej, że miałam okazję poznać dwie poprzednie powieści tej serii i oceniam je bardzo pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to seria dla mnie, ale cieszę się, że Tobie przypadła do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem pewna czy to seria dla mnie, ale nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już za sobą tę ksiązkę. Nawet ostatnio wstawiałam recenzję. Zdecydowanie nie polubiłam głównej przyjaciółki, ale reszta przypadła mi do gustu.
  PPozdrawiam i zapraszam na nowy projekt http://fuzja-recenzentow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej serii całkiem całkiem opinie, może kiedyś mi się uda na nią trafić i przeczytać, ale nie wiem. Wiem za to, że złapała mnie ochota na czekoladę :D
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie komedie romantyczne potrafią wspaniale umilić nam czas, a jeszcze jak dobrze napisane, tym większa przyjemność zaczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Za każdym razem kiedy przechodzę obok jednej z tych czekoladowych książek, mam ochotę zabrać ją pod koc, do wielkiego słoja ciasteczek/góry słodyczy i nie wychodzić dopóki nie skończę!
  Na pewno kiedyś zabiorę się za całą serię, z tym, że wolę poczekać na czas, kiedy będę mogła poświęcić jej wystarczająco dużo uwagi i... czekolady!
  Pozdrawiam,
  www.the-books-in-the-rye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena