środa, 7 grudnia 2016

Matthews Carole -Miłośniczki Czekolady i ślub
Słodsza od czekolady jest tylko miłość!


Dziewczyny z Klubu Miłośniczek Czekolady już się cieszą na ślub roku, ale życie jak zwykle mnoży przeszkody…
Lucy musiała odejść z pracy w kawiarence Czekoladowe Niebo. Czy powinna skorzystać z pomocy dawnego narzeczonego - osoby absolutnie niegodnej zaufania? Nadia ma wreszcie szansę na miłość, ale związek z Jamesem oznacza dla niej wyjazd z Londynu. Autumn nie może się doczekać niezwykle ważnego spotkania ze swoim dzieckiem, którego nie widziała od wielu lat, ale pojawiają się nieoczekiwane komplikacje. Chantal wiele przeszła, w końcu znalazła szczęście, lecz złe wieści wywrócą jej świat do góry nogami.

W trudnych chwilach jak zwykle niezawodna okazuje się przyjaźń i… duża porcja czekolady.                                                   http://www.harpercollins.pl/

Carole Matthews jest znana z pełnych humoru powieści dla kobiet. Na swoim koncie ma 27 powieści, z których wiele znalazło się na listach bestsellerów "Sunday Times" i "USA Today". Jej książki wydano w 31 krajach i sprzedano w liczbie 4,5 miliona egzemplarzy. W Polsce znana jest z powieści takich jak "Z tobą lub bez ciebie" i "Na dobre i na złe". Największą popularność przyniosła jej seria o Klubie Miłośniczek Czekolady. Carole pojawia się w telewizji, jest częstym gościem w radiu. Kiedy nie pisze powieści albo e-maili do fanów w domu Milton Keynes, cieszy się przyjemnościami, jakie daje czekolada i podróże do odległych miejsc.


„Ślub Miłośniczek Czekolady” to kontynuacja losów bohaterek  powieści „Klub Miłośniczek Czekolady”, „Dieta Miłośniczek Czekolady” i „Święta Miłośniczek Czekolady”.Z ciężkim sercem przyznaję, że zaczęłam czytać serię od końca, czyli od ostatniego tomu, przez co zaspojlerowałam sobie okrutnie poprzednie części. Co zadziwiające fakt ten nie odebrał mi ani odrobiny przyjemności z lektury powieści Matthews.


Poznajemy cztery kobiety, cztery przyjaciółki, cztery miłośniczki czekolady, każda z nich jest inna, ma inne doświadczenia życiowe, mierzy się z różnymi problemami, ale właśnie przyjaźń i uwielbienie kalorii zawartych w czekoladzie, pchnęła ich do założenia klubu miłośniczek czekolady. Bywa, że ciężko jest mi utożsamić się z głównymi bohaterami, gdy jest ich tak wielu, jak w przypadku tej książki, jednak lekki i niewymagający styl pisania autorki, sprawia, że Lucy, Autumn, Nadia i Chantal stały i się bardzo bliskie.

Autorka wykazała się niezwykłą zręcznością, wplatając w tak lekką i zabawną książkę tematy trudne i niejednokrotnie bolesne, przez co jej historia nabiera realizmu i bardzo wciąga, przestając być jedynie lekką niezobowiązującą rozrywką, a stając się historią zmuszającą czytelnika do refleksji.

Ciekawym zabiegiem jest również uwydatnienie mniejszych i większych wad w charakterach kobiet z jednoczesnym (dla mnie strasznie irytującym) idealizowaniem męskich postaci. Książęta bez skazy na białych rumakach nie mają żadnych szans w starciu z panami opisanymi przez C.Matthews.

„Miłośniczki Czekolady i ślub” jest kontynuacją cyklu „Klub Miłośniczek Czekolady”, jednak śmiało mogłaby stanowić odrębną powieść, gdyż nieprzeczytanie poprzednich tomów nie przeszkadza w najmniejszym stopniu podczas czytania.

To lekka i przezabawna opowieść, która potrafi wzruszyć niczym „Pretty Woman". Jeżeli masz ochotę na komedię romantyczną, przy której umilisz sobie przedświąteczną gorączkę, ta powieść będzie idealna. Ja zdecydowanie polecam!
Tytuł: Miłośniczki Czekolady i ślub
Cykl: Klub Miłośniczek Czekolady(tom IV)
Autor: Carole Matthews
Tłumaczenie: Elżbieta Regulska-Chlebowska
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 9 listopada 2016
Stron:  368
Książka bierze udział:8 komentarze:

 1. Będę chciała serię tę przeczytać od samego początku.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze tej książki i pewnie sięgnę po nią w wolnym czasie. Tym bardziej, że miałam okazję poznać dwie poprzednie powieści tej serii i oceniam je bardzo pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to seria dla mnie, ale cieszę się, że Tobie przypadła do gustu:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jestem pewna czy to seria dla mnie, ale nie mówię nie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam już za sobą tę ksiązkę. Nawet ostatnio wstawiałam recenzję. Zdecydowanie nie polubiłam głównej przyjaciółki, ale reszta przypadła mi do gustu.
  PPozdrawiam i zapraszam na nowy projekt http://fuzja-recenzentow.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Słyszałam o tej serii całkiem całkiem opinie, może kiedyś mi się uda na nią trafić i przeczytać, ale nie wiem. Wiem za to, że złapała mnie ochota na czekoladę :D
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie,
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie komedie romantyczne potrafią wspaniale umilić nam czas, a jeszcze jak dobrze napisane, tym większa przyjemność zaczytania. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Za każdym razem kiedy przechodzę obok jednej z tych czekoladowych książek, mam ochotę zabrać ją pod koc, do wielkiego słoja ciasteczek/góry słodyczy i nie wychodzić dopóki nie skończę!
  Na pewno kiedyś zabiorę się za całą serię, z tym, że wolę poczekać na czas, kiedy będę mogła poświęcić jej wystarczająco dużo uwagi i... czekolady!
  Pozdrawiam,
  www.the-books-in-the-rye.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena