sobota, 26 listopada 2016

Lee Tosca- Potomkowie
Macie tak, że wystarczy popatrzeć na książkę i już wiecie, że to jest to? Miałam tak z tą książką. Gdy zobaczyłam ją w zapowiedziach, po prostu wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Piękna okładka i chwytliwy tytuł niestety nie są w stanie zapewnić udanej lektury, potrzeba do tego czegoś więcej. Czy Tosca Lee wykorzystała potencjał tej książki?

"Trudno jednak zaufać komuś, kogo się nie zna. Zwłaszcza jeśli tym kimś jesteś ty sama."Po przebudzeniu nie pamiętasz nic. Nie wiesz, jak się nazywasz i skąd pochodzisz. Nie rozpoznajesz twarzy ludzi, których kiedyś znałaś. Masz tylko ostrzeżenie, które napisałaś do siebie samej, zanim wymazałaś z pamięci całą przeszłość: Emily, to ja. Ty.Nie pytaj o dwa minione lata… Nie szukaj ich w pamięci i nie staraj się grzebać w przeszłości. Od tego zależy twoje życie. Życie innych ludzi również.

Tak przy okazji, nie masz na imię Emily…


Masz 21 lat i zaczynasz wszystko od początku w obcym miejscu, z nowym imieniem i nowym życiem. Aż nadchodzi dzień, w którym nieznajomy mówi ci, że jesteś potomkinią Krwawej Hrabiny Elżbiety Batory, największej morderczymi wszech czasów. I jesteś ścigana. Nie wierzysz mu, dopóki zabójca naprawdę się nie pojawia. Uciekasz. Wszystkie odpowiedzi leżą w przeszłości, którą postanowiłaś pogrzebać. Tylko jedno wiesz na pewno: twoi bliscy zginą, jeśli nie odzyskasz utraconych wspomnień. Jednak by ocalić innych, musisz najpierw sama nie dać się zabić…http://iuvi.pl/


Tosca Lee to wielokrotnie nagradzana pisarka, autorka powieści, które znalazły się na liście bestsellerów. Ukończyła studia anglistyczne w Smith College. Od dziecka podróżuje po świecie w poszukiwaniu przygód. Obecnie mieszka na Środkowym Zachodzie wraz z mężem i dziećmi.Gdybym miała opisać tę książkę jednym słowem, napisałabym, że jest zaskakująca. Tosca Lee zaskoczyła mnie nie tylko świetną kreacją bohaterów i nieprzewidywalną fabułą. Autorka sprawiła, iż wierzyłam, że będzie to historia, jakich wiele już się pojawiło. Gdy byłam już pewna, że w tej pozycji raczej nic mnie nie zaskoczy, nastąpił niespodziewany zwrot akcji, a po nim kolejny i to wcale nie był koniec, pisarka dopiero zaczynała się rozkręcać.Poznajemy Emily. Dziewczyna nic o sobie nie wie, ponieważ poddała się zabiegowi, który wymazał jej wspomnienia. Jest przekonana, że miała dobry powód, żeby to zrobić. Planowała wieść ciche i spokojne, nowe życie, jednak na drodze do spełnienia jej planów staje pewien mężczyzna, który chce ją zabić, no właściwie dwóch i każdy z nich podaje się za jej obrońcę i przyjaciela. Tosca Lee nie ułatwia zadania czytelnikowi, naprowadzając go na osobę czarnego charakteru. Tak jak Emily, która okazała się Audrą, nie wiedziałam, komu dziewczyna może zaufać, kto jest jej wrogiem, a kto okaże się sprzymierzeńcem.Wyobraźcie sobie, że nie pamiętacie niczego o swojej przeszłości, a nagle stajecie się celem mordercy. Nie wiecie dlaczego, nie macie nikogo, do kogo można się zwrócić po pomoc. Nagle okazuje się, że to Wy macie ochronić wszystkich, na których wam zależy, ale nie wiecie jak... nie pamiętacie. Straszna wizja, ale Lee sprawia, że tak właśnie się stanie i tylko przeczytanie jej genialnej powieści dostarczy wam odpowiedzi na dręczące Was pytania.Akcja w powieści Tosca Lee gna i nie daje czytelnikowi odetchnąć, a chwila nienależytego skupienia się na fabule może skończyć się koniecznością cofnięcia się kilka stron w celu ogarnięcia fabuły. Autorka zarzuca czytelnika również bardzo wieloma postaciami. Można się pogubić, ale ta książka jest tego warta.„Potomkowie” to genialne wprowadzenie do cyklu pt. „Piętno Krwawej Hrabiny” i mimo że nie wszystkie wątki zostają rozwiązane, czego można się było spodziewać, po przeczytaniu pierwszej części wiem, że i kolejne znajdą się na mojej półce.


Tytuł: Potomkowie
Cykl:Piętno Krwawej Hrabiny tom I
Autor: Tosca Lee
Tłumaczenie: Anna Bereta-Jankowska
Wydawnictwo: Iuvi
Data wydania: 26 Pażdziernik 2016
Stron: 392
Książka bierze udział:


9 komentarze:

 1. Bardzo lubię takie sci-fi, więc na pewno kiedyś przeczytam, jednak na razie mam zapotrzebowanie na inne gatunki ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. teraz to już sama nie wiem czy przeczytam, jedni mówią że słabe, drudzy że dobre. może poczekam na kolejne części i ich oceny z decyzją. pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatnio stale napotykam tę książkę na blogach. Jej fabuła mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, zrobiłaś mi niezłego smaczku na tę książkę. Niestety póki co, spłukałam się doszczętnie i w najbliższym czasie nie mam co liczyć na jej kupno. Mam jednak nadzieję, że może moja biblioteka mnie nie zawiedzie i kiedyś znajdę tę książkę na półce ;)
  Pozdrawiam serdecznie,
  Biblioteczka Dagmary

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna już przyciąga mnie ta książka, więc w końcu będę musiała ją przeczytać. Ale pewnie zrobię to dopiero jak już przestanie być taka popularna, tak to już jest z moim zapłonem. Wydaje się dobra, chociaż już mnie mózg swędzi na samą myśl, że nie wiedziałabym, komu mogę zaufać a komu nie. Ale to dobry zabieg, bo wkręca czytelnika.
  Pozdrawiam,
  BOOK MOORNING

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam już kilka recenzji tej książki i czytelnicy są dość podzieleni, bo jednym się podoba, a innym wręcz przeciwnie, chyba będę musiała sama sprawdzić jaka ta książka w końcu jest ;)
  Pozdrawiam! http://literacki-wszechswiat.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Mnie też okładka zachęca i jeszcze znajduję wiele pozytywnych opinii, więc pewnie sięgnę po nią i się przekonam czy rzeczywiście jest taka dobra.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam na półce, cierpliwie czeka na swoją kolej :) Myślę, że to coś idealnie dla mnie.
  Justyna z livingbooksx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój brat gdy zobaczył ją w sieci, od tamtego momentu nudzi mnie, że jak zobaczę ją w bibliotece, bym mu pożyczyła. ;D

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena