sobota, 24 września 2016

Kasiuk Anna - Lewy brzegHistoria, jakich wiele rozgrywa się wokół nas. Absolwentka psychologii, ambitna, wierząca w zbawienną moc swojej pracy podejmuje wyzwanie, jakim jest praca w podupadającej poradni psychologicznej na warszawskiej Pradze. 

Z głową i sercem przepełnionym ideologią, wiarą w możliwości człowieka walczy dzielnie z przeciwnościami, które zdają się ścielić pod jej stopami. Historia, jakich wiele… Zdałoby się rzec… 

Ta opowieść jednak jest inna niż historie, o których czytaliśmy… Miłość, którą spotyka Majka ma oblicze mężczyzny napiętnowanego ogromną tajemnicą, skrywaną przez jego rodzinę od pokoleń. Jego spojrzenie spowija mrok, zachowanie wzbudza lęk i osacza. 
Czy Majce wystarczy siły, by przeciwstawić się siłom, o jakich do tej pory nie słyszała? 

Czy wystarczy jej czasu? 

W tym wypadku bowiem miłość nie jest lekarstwem a czas nie goi ran…

                          http://www.replika.eu/


Przy wyborze tej książki, zadecydowała okładka. Jest po prostu piękna, tajemnicza i idealnie oddaje klimat powieści, co rzecz jasna odkryłam dopiero w trakcie czytania.

Maja jest młodą, spokojną i niezwykle dobrą świeżo upieczoną panią psycholog. Jej charakter wydaje się kłócić z jej zajęciem, ponieważ bardzo przeżywa wszystkie historie swoich pacjentów.

Paweł obserwuje Majkę od jakiegoś czasu. Odkąd ją odnalazł, pragnie ją skrzywdzić, by zemścić się za śmierć jego rodziców. Gdy na siebie „wpadają” coś w nim się zmienia i zamiast krzywdzić, pragnie się nią opiekować. Ta misja nie będzie jednak prosta, ponieważ Majka, wyczuwa w nim niebezpieczeństwo.

Bohaterowie niespecjalnie przypadli mi do gustu. Ona zbyt spokojna i idealna, wręcz oaza niewinności. On jest o wiele ciekawszą postacią, ma charakter, jednak chyba ma również problemy, z którymi powinien się zgłosić nie do psychologa, a do psychiatry. Jest jeszcze Robert, brat Pawła i ty moi drodzy, odnalazłam potencjał bohatera idealnego. Polubiłam go od pierwszych stron, jest przystojny, bogaty i wydaje się twardo stąpać po ziemi, a jego głównym atutem jest to, że nie jest zbyt przystojny, zabawny, seksowny... wydaje się taki normalny.

Fabuła kręci się głównie wokół rozwijającego się uczucia Majki i Pawła, autorka skrywa tajemnice Łowisk równie zaciekle, jak jej bohater, ujawniając tylko niezbędne szczegóły. Nie spodobało mi się to, że na wiele pytań, które pojawiły się podczas czytania, nie otrzymałam odpowiedzi, pociesza mnie jedynie fakt, że być może w kolejnych tomach Anna Kasiuk rozwieje wszystkie moje wątpliwości.

„Lewy brzeg” skrywa w sobie mroczne tajemnice, okryte wyjątkową i uzależniającą atmosferą mazurskich jezior. Jest również książką o wielkiej miłości i pięknej przyjaźni, która pokazuje czytelnikowi, że nie zawsze można działać według wcześniej ustalonego planu.
Tytuł: Lewy brzeg
Cykl: Łowiska
Autor: Kasiuk Anna
Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 29 września 2015
Stron: 400


Książka bierze udział:


3 komentarze:

  1. Czytałam już o tej książce. Wydaje się trafiać w mój gust :)

    OdpowiedzUsuń
  2. W tym momencie nie mam na coś podobnego nastroju, ale może za jakiś czas. Okładka rzeczywiście piękna ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszy raz o niej słyszę, ale jakos nie czuję się przekonana.;/

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena