sobota, 10 września 2016

Coulter Catherine -W objęciach diabła

                                


Cassie Brougham zna lorda Anthony'ego Wellesa od dzieciństwa, jednak pierwszym uczuciem obdarzyła Edwarda Lyndhursta. Po kilku latach spędzonych w służbie wojskowej Edward wraca, gotów się ożenić. Tymczasem tuż przed ślubem Cassie porywa lord Anthony, wywozi do Genui i zamierza sam zostać jej mężem. Dziewczyna nie jest z tego powodu szczęśliwa, jednak wbrew sobie w objęciach lorda pozna smak namiętności.

http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=799


Macie takie książki, do których wciąż wracacie, mimo że czytaliście je tak wiele razy, że niektóre kwestie znacie już na pamięć? Taką książkę, która nie daje o sobie zapomnieć? Ja mam, takie dwie a „W objęciach Diabła” jest jedną z nich.
C.Coulter jest autorką romansów historycznych oraz romantycznych thrillerów. Pochodzi z rodziny kreatywnych ludzi. Jej babcia, która zmarła w młodym wieku 37 lat, była również pisarką. Coulter ojciec jest malarzem. Mieszka w Marin County w Kalifornii z mężem, Antonym Pogany, który jest lekarzem. Podróżują często, a Coulter kocha jeździć na nartach.


Jednego nie lubię w twórczości Coulter, w każdej książce jej autorstwa początki są diabelnie nudne... Gdyby nie to, że wiem, że autorka wynagrodzi mi znużenie, to zniechęciłabym się po pierwszych dziesięciu stronach. Zaskakujące jest jednak to, że te nudne początki są niezwykle istotne dla fabuły powieści i jeżeli nie przeczyta się ich z należytą uwagą, to można się pogubić.Coulter znana jest z tego, że nie ma litości dla swoich bohaterów. Cassie jest rozpieszczoną pannicą, która myśli tylko o sobie i dąży do celu, nie zważając na uczucia innych. Nie widzi w tym nic złego, bo tak została wychowana. Edward wydaje się dla niej idealnym kandydatem na męża, jest taki... mdły. Lord Anthony jest zdecydowanie bardzo ciekawą postacią. Jego przebiegłość i upór sprawiają, że kontakty z jego branką, która nie ustępuje mu ani w jednym, ani w drugim, staja się niezwykle interesujące i burzliwe.


Autorka doskonale buduje napięcie, a w opisach zachowuje idealne wyczucie. Daje czytelnikowi dokładnie tyle, ile musi wiedzieć, żeby mógł wczuć się w czasy, które opisuje. Akcja w książce gna na łeb, na szyję co sprawia, że nie można się przy niej nudzić, a wciągający styl, w jakim jest napisana, nie pozwala się od niej oderwać.

Tę powieść można odebrać na dwa sposoby. Można się zachwycić pomysłowością autorki oraz tym, że nie boi się poruszać tematów trudnych, bolesnych i czasami niesmacznych (delikatnie mówiąc). Można również stwierdzić, że Coulter jest chora na umyśle, a swoje fantazje przelewa na bohaterów powieści. Jedno jest pewne, żeby wyrobić sobie o niej zdanie, trzeba ją przeczytać, ale uwaga, nie daje o sobie łatwo zapomnieć.

Ta książka jest brutalna, jest mocno erotyczna, bywa też straszna. Wszystko to, jak gdyby nigdy nic, oplatają witki miłości, tak samo mocnej, jak i bezwzględnej. 


Tytuł: W objęciach diabła
Autor: Coulter Catherine
Tłumaczenie: Gołuch Dorota
Wydawnictwo: Bis
Stron: 544


Książka bierze udział w wyzwaniach:

12 komentarze:

 1. Wpadam tutaj i znajduję bardzo ciekawą recenzję. Ostatnio nie miałam internetu i możliwości komentowania, na razie takową mam.
  'Spodobała mi się ta książka i zdecydowanie mnie do niej zachęciłaś.
  Pojawiła się nowa recenzja na polecam goodbook, zapraszam http://want-cant-must.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaintrygowalas mnie tymi niesmacznymi fragmentami;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zaciekawiłaś. Lubię takie proste okładki, to opis i tytuł miał zaciekawić, a nie fikuśne okładki i neonowe kolory :)<- To ja, taka sroczka, zawsze patrzę na okładkę, a to chyba nie o to chodzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Widzę, że bohaterowie są bardzo różnorodni, podoba mi się też to rosnące napięcie. Może kiedyś się skuszę. Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przedstawiłaś tę książkę w ciekawy sposób, i chociaż wiem, że jej raczej nie przeczytam - nie czytam erotyków - jestem naprawdę zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piszesz, że ta książka jest brutalna, jest mocno erotyczna, bywa też straszna. To mi w zupełności wystarczy, by skusić się na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 7. Opis zachęcająco brzmi, może kiedyś się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena