piątek, 22 kwietnia 2016

Edwardsson Eryk - Pamiętnik Lesbijki

Kilka słów o autorze:
"Eryk Edwardsson urodził się w  1983 roku w Poznaniu. W latach 1998-2002 uczęszczał do elitarnego Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu (tzw. „Marynki”) i wtedy to zaczął interesować się twórczością literacką. Napisał szereg wierszy oraz podjął pierwsze próby prozatorskie w formie krótkich opowiadań oraz szkiców większych utworów. W 2002 roku podjął dzienne studia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku socjologia, które zakończył egzaminem magisterskim w roku 2008."
Wywiad z autorem na blogu Ujrzeć słowa (klik)
"O gdzie się podzialiście, wy, mężczyźni?! Gdzie są ci szlachetni rycerze w lśniących zbrojach, którzy wiedzą co to honor, wierność i poświęcenie? Czy kiedykolwiek istnieliście?"
Natalia jest studentką socjologii. Jest również piękną i inteligentną kobietą. Żyje sobie spokojnie w swoim małym świecie, który dzieli ze swoją przyjaciółką i jednocześnie jedyną osobą, która ją rozumie. Nawet nie podejrzewa, że jedna rozmowa, z przypadkowo spotkaną dziewczyną, wywróci jej życie do góry nogami, a jedno wyjście do klubu zatrzęsie jej światem w posadach.

Nie tego się spodziewałam po tej książce. Całkowicie mnie zaskoczyła. Czego się spodziewałam? Spodziewałam się wynurzeń, opisów lęków i nadziei,nastolatki. Spodziewałam się po prostu, relacji z życia lesbijki. Może ostrych scen seksu, może fantazji erotycznych głównej bohaterki.

Nie spodziewałam się tej bomby emocji, którą zafundował mi autor. Nie myślałam, że zagłębie się w umysł kobiety o tak skomplikowanym charakterze. Kiedy już zaczęłam czytać, nie było odwrotu, musiałam skończyć. Wciąż mam tę książkę w głowie a znaczy to ni mniej, ni więcej, że nie daje ona o sobie łatwo zapomnieć.

"Każdy jest skazany na egzystencjalną samotność. I jedyne, co może zrobić, to poszukać sobie towarzystwa innych samotnych bytów, które przeżywają swoją samotność w podobny sposób."

Ta książka nie jest opowieścią o homoseksualnej miłości, czego można było się spodziewać po tytule. Nie jest błahym pamiętniczkiem, dziewczyny, która ma problem ze swoją seksualnością. Ta książka jest wzruszającą historią dziewczyny która, żeby poradzić sobie w życiu, musi zagłębić się w zakamarki swojej świadomości. Jest to opowieść o wielkiej przyjaźni, wyborach oraz ich konsekwencjach.


Jedyne co mi przeszkadzało podczas lektury to to, że ta książka jest lekko przeintelektualizowana. Nigdy nie spotkałam się z tak wieloma "mądrymi" słowami w jednej powieści. Jednak to niekoniecznie jest wada, w końcu poznałam wiele nowych słów.

"Przyjaźń, Miłość i Nienawiść- trzy niecierpiące się siostry, które niczym Erynie mszczą się na tobie, jeśli zechcesz zdradzić jedną z inną spośród nich."

Nie jest to typowa książka dla kobiet z serii łatwo, lekko i przyjemnie. Zmusza do wczytania się i analizowania zachowań bohaterki. Jest dość wulgarna, a jednocześnie wymagająca od czytelnika pełnej uwagi.

Zapraszam na fan page oraz na oficjalną stronę książki :
https://www.facebook.com/pamietniklesbijki
https://pamietniklesbijki.pl/


Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję wydawnictwu :Tytuł: "Pamiętnik Lesbijki"
Autor: Eryk Edwardsson
Wydawnictwo: Wieża Czarnoksiężnika
Stron: 240


Książka bierze udział:
52 książki w 2016 (26/52)21 komentarze:

 1. Jestem po lekturze i też dałam tej książce 4+ ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kurcze, dużo czytałam recenzji o tej lekturze, ale wydaje mi się, że tylko twoja jest taka...no nie wiem...szczera? Chyba tak to nazwę. Przypatrywałam się jej bliżej, ale raczej spasuję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię kontrowersyjne, a nawet nieco wulgarne historie, dlatego "Pamiętnik lesbijki" czeka na mojej półce. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sama nie wiem... Jakoś nie mam przekonania do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka już u mnie. Będę ją niebawem czytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiam się, czy książka dla mnie, czy też nie... może kiedyś ;)

  Pozdrawiam,
  Czytaninka

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszałam już o tej powieści, ale nie jestem nią zainteresowana. Nic mnie do niej nie ciągnie.
  Przewodnik Czytelniczy

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem zaciekawiona twoją recenzją :) Chętnie przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawe.. Dopisze do listy ;) w maju wychodzi nowa książka K. Grocholi. Będzie może recenzja? ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurczę, sam bym przeczytał ale to coś dla kobiet. Tytuł podrzucę Jadwidze :)
  Pozdrawiam
  Zając z Zajęczej Nory

  OdpowiedzUsuń
 11. podoba mi sie temat sprobowalabym :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Spotkałam się już z recenzją tej książki i również była bardzo pozytywna. Z jednej strony mnie zachęca, ponieważ lubię trudną tematykę, a z drugiej... hmm... jakoś nie jestem do końca do niej przekonana.

  Pozdrawiam ciepło, bookworm :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że element zaskoczenia odgrywa wielką rolę w postrzeganiu tej pozycji, bo podejrzewam że gdyby był to faktycznie "Pamiętnik Lesbijki", to książka by mi się nie spodobała :)

   Usuń
 13. Pierwszy raz słyszę o tej książce. Pierwsze co mi przyszło na myśl po przeczytaniu tytułu to ''Pamiętniki wampirów'', których także nie czytałam.
  Buziaczki,
  Storm z bloga cudowneksiazki.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Głośno jest o tej książce ostatnio, a recenzje podzielone :)
  Jednak myślę, ze warto się skusić :)
  Pozdrawiam,
  Książkomania

  OdpowiedzUsuń
 15. Dotarł i do mnie egzemplarz więc będę mogła się przekonać, czy moja opinia będzie podobna. Mam właśnie poruszy mnie i skłoni do pewnych refleksji. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena