poniedziałek, 1 lutego 2016

Lynn J. - Zaczekaj na mnie


Są rzeczy, na które warto czekać…
Dziewiętnastoletnia Avery Morgansten ma nadzieję, że po wyjeździe do college'u ucieknie od tragedii sprzed pięciu lat, która odmieniła jej życie. Szuka spokoju i zapomnienia. Nie chce zwracać na siebie uwagi, chce się uczyć. Nie wyobraża sobie miłości.
Są rzeczy, których warto doświadczyć…
Ale Cameron, chodzący ideał, metr dziewięćdziesiąt o elektryzujących błękitnych oczach, budzi w niej uczucia, z których, jak myślała, na za-wsze ją obrabowano. Których najbardziej się boi…
Są rzeczy, których nie powinno się przemilczać…
Wtedy przeszłość powraca. Zaczynają się maile i telefony z pogróżkami...
Ale są rzeczy, o które warto walczyć…


Lubie książki, które nie pozwalają mi spać, a ta taka była. Ta pozycja nie ma nic wspólnego z Obsydian,Opal, Origin nie znajdziemy tu kosmitów brak też paranormalnych zdolności bohaterów, ale...ale to nic i tak warto przeczytać. Jest to lektura z cyklu „jest 3 w nocy, dlaczego Ty nie śpisz?". Główna bohaterka stara się ułożyć sobie życie i zapomnieć o koszmarze, którego doświadczyła w rodzinnym mieście. Niestety o przeszłości nie tak łatwo zapomnieć... nie kiedy ktoś nieustannie o niej przypomina, a na horyzoncie pojawiają się dodatkowe komplikacje w postaci powalającego (dosłownie) faceta.

"Jesteś jak dzieciak trochę, wiesz? Pójdziesz ogolić nogi, wracasz cała we krwi. Cieszysz się jak widzisz balona. Wierzysz w miłość jak nikt inny i kochasz najmocniej na świecie. Przecież ty nie jesteś przystosowana do tego świata. Ciebie boli to,że ktoś krzywdzi, że ktoś umiera,że są wypadki, jest zło, ludzie są zawistni, dziwki są tanie."

Jennifer L. Armentrout pisząca pod pseudonimem jako J.Lynn stworzyła bardzo emocjonującą historię skierowaną dla młodzieży, a poruszającą bardzo dorosłe problemy. Bohaterowie muszą zmierzyć się z własnym słabościami i pokonać własne lęki, aby zaznać odrobiny szczęścia.

"Jesteś porządnym facetem, Cam.
-Nie. - Ciężko wypuścił powietrze, a ja czułam na policzku ciepło jego oddechu. - Jestem taki tylko przy tobie."

Podsumowując. Tę historię warto poznać bez względu na wiek. Autorka doskonale potrafi wzbudzić emocje w czytelniku i bezwzględnie to wykorzystuje. Ta niepozorna powieść przekazuje czytelnikowi niezwykle istotne przesłanie, że warto ryzykować, bo nagroda może okazać się dużo cenniejsza niż poniesione straty.


Tytuł: Zaczekaj na mnie
Autor: J.Lynn
Tłumaczenie: Barbara Kowalska
Wydawnictwo: Amber
Stron: 304

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twoje odwiedziny. Skoro jesteś już tutaj, będzie mi miło jeżeli zostawisz po sobie komentarz :)

© Pośredniczka książek, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena